Журнал для дошкільнят: перший, не тільки на Житомирщині…

Олесь ВІКТОРОВ

Великий французький пілот і письменник Антуан де Сент-Екзюпері писав, що у світі “єдина справжня розкіш — це розкіш спілкування”. Це найкраще зрозуміли на Коростенщині. Бо саме тут у переддень Святого Миколая малеча краю отримала унікальний подарунок — дитячий  інформаційно-навчальний журнал “Аллочка-дошколярочка”. Таке видання, адресоване насамперед дошкільнятам, стало першим у Житомирській області. Ініціювали його випуск освітяни Коростеня за ідеєю завідувачки ДНЗ № 22, лауреата літературної премії імені В. Юхимовича Оксани Геращенко. Вони звернулися до письменника, заслуженого журналіста України, головного редактора благодійної вільної газети “Вечірній Коростень” В. Васильчука з проханням офіційно зареєструвати і видавати під опікою тижневика згаданий журнал. А в середині грудня цього року побачило світ перше число справді унікального дитячого видання, презентація якого відбулася в Коростенському Центрі розвитку дитини (садочок №18 під назвою “Золотий півник”).
— Дошкільне дитинство — особлива пора у формування особистості, — зазначила завідувач міського відділу освіти А. Краснокутська, — тож журнал повинен стати гарним помічником у цій важливі справі (у 23 дошкільних закладах Коростеня виховується майже 3000 діток).
— Я щаслива сьогодні! — заявила О. Геращенко. — Адже ми одержали чудовий інструмент для виховання нашої малечі, де ми, вихователі, поширюватимемо свій досвід роботи, творчі знахідки і доробки, свої педагогічні “секретики” з проблем розвитку дошкільнят.
— Колектив газети залюбки взявся за втілення в життя такої чудової ідеї, — зазначив В. Васильчук, відтепер ще й редактор журналу. — Мені приємно, що нас підтримали й дитяча письменниця, лауреат премії імені Лесі Українки М. Пономаренко, заслужений діяч мистецтв України М. Сингаївський, пообіцявши навіть надсилати свої твори для дітей. Тому я впевнений, що журнал з кожним роком розквітатиме кольорами і радуватиме змістом.
— Сьогодні вперше в Україні, саме так, в Україні, презентується подібний журнал, — сказала викладач кафедри педагогіки та психології Житомирського інституту післядипломної освіти
Т. Наумчук, — і я впевнена, що він справді приживеться і радуватиме і діток, і батьків, і педагогів. Тим паче, що він повністю вибудований на місцевому матеріалі. Отож я вірю, що журнал незабаром увійде в перелік рекомендованих Мінстерством освіти.
До створення журналу причетні й творчі особистості міста. Свої літературно-художні твори надали: член НСПУ Г. Цепкова, журналіст С. Бароніна, художниця К. Лисова. Відтепер дитячий часопис можна передплатити в будь-якому поштовому відділенні міста та району у комплекті з газетою “Вечірній Коростень”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment