Рік Євро на узбіччі Європи

Наприкінці року зазвичай проводять численні опитування, підбивають  підсумки. Отже, на думку наших громадян найважливішими подіями 2012 року були чемпіонат Європи з футболу Євро—2012 (36 %) і вибори до Верховної Ради (32 %).

Петро АНТОНЕНКО

Євро—2012  — це щось більше, ніж просто спортивне дійство, а вибори — це нові надії, мрії та ілюзії. Але в цьому опитуванні є й інші цифри: 13 % опитаних заявили, що не бачать якихось значущих подій року, а ще 31 відсоток узагалі не відповіли на запитання.
На жаль, і для нерадикально налаштованих людей це був рік втрачених можливостей. Власне, особливих надій на цю владу суспільство вже й не покладає, але завжди ж хочеться чогось світлого й нового.
Українці укотре демонструють чудеса виживання за будь-яких обставин. Тому наведу бодай деякі дані. Ідеться про “нову” владу, якій у лютому виповниться три роки.
1,8 млн українців сьогодні безробітні. За оцінкою ООН, 36 млн українських громадян живуть за межею бідності. Державний гарантований борг зріс до астрономічної цифри — це майже 500 мільярдів грн. За останні два роки в країні закрили 300 лікарень і 700 шкіл. Україна стала першою в рейтингах із корупції.
Інтернет-сайти переповнені  ось такими новинами: “Промислове виробництво в Україні продовжує падати”, “Україна за 11 місяців скоротила видобуток нафти і газу”.
Політичне “правосуддя” — одна з головних перешкод на нашому шляху до Євросоюзу, адже саме права людини на першому місці серед європейських цінностей. Не уклали Угоду про Асоціацію України з Євросоюзом, тобто ми й далі залишаємося на узбіччі євроінтеграції. І це на тлі втягування України в новітні російські союзи.
Сірий рік втрати ілюзій — це ще й наслідок ситуації в демократичному таборі. І невелика втіха — відносний успіх опозиції на парламентських виборах, за чергового програшу їх загалом. А старі національно-демократичні сили, опинившись на маргінесі політикуму, не роблять жодних кроків до оновлення та об’єднання.
Не зрозуміло, чому демократичні сили проігнорували одразу кілька важливих політичних дат 2012 року? Невже вони — не предмет серйозного аналізу, осмислення нашої історії, аби робити висновки для сьогодення? Одна з цих дат  30 грудня — 90 років утворення СРСР. Як так сталося, що зруйнована начебто Жовтнем “тюрма народів”, як називали більшовики Російську державу, за 5 років відтворилася в новій іпостасі — комуністичному СРСР? До речі, багато брехливого, втаємниченого в тому, що нам говорили і про саме утворення СРСР.
75 років початку Великого терору 1937 року. Актуально? Так. Хіба це не 1937-й, коли українські суди забороняють звичайні мітинги, пікети та інші зібрання громадян, гарантовані Конституцією України? Парламент відмовився ухвалити постанову про цю сумну річницю.
Рік,  що минає, це вже історія і значною мірою творимо її ми.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment