Оптимізм у мінорних тонах

Депутати Верховної Ради України VII скликання поділилися своїми враженнями, оцінками щодо 2012 року і прогнозами, сподіваннями на новий 2013 рік. Ось їхні думки спеціально для “СП”.

Андрій ШЕВЧЕНКО:
— Для політичного життя це був дуже важкий рік, але вибори дали надію на зміни, які чекають нас попереду.
— Яка ситуація в нашому медіа-просторі?
— Мало свобод по всій країні, тож так само мало їх і в ЗМІ. На жаль, 2012 рік не був роком свободи слова в Україні.
— Під час сесії Ви говорили про факт видалення з телеефіру парламентського каналу “Рада”…
— З’явився банківський телеканал БТБ, який створив Нацбанк у непрозорий спосіб, і зараз різними методами під цей канал розчищає дорогу. Це не має нічого спільного з медіа-ринком. За нашою інформацією, в Дніпропетровську відключили канал “Рада” і замість нього тепер БТБ. Ось такі рейдерські схеми в медіа.

Олександр БРИГИНЕЦЬ:
— Київ дав зрозуміти владі, що він не продається, і під час парламентських виборів задекларував свою прихильність до опозиційного мислення. Отже, як мислить столиця, так мислить і вся Україна. Тому для мене це найбільший успіх року. Я завжди любив Київ, а зараз у мене з’явилися додаткові підстави пишатися рідним містом. Є надії на краще. Тепер треба затвердити цей результат у Києві столичними виборами.
Олександр ЧОРНОВОЛЕНКО:
— 2012 рік для України був жахливим, адже Янукович намагався закласти основи тоталітаризму. Ухвалили одіозний закон про референдум, були зміни до бюджету 2012 року, коли 20 мільярдів віддали обленерго, 24 — облгазам. А натомість по всій країні не вистачало коштів у різних сферах. Щодо бюджету на 2013 рік — це взагалі дивна історія. У нормальному бюджеті має бути баланс: доходи і видатки повинні бути однаковими. Тут же дозволили, аби головні розпорядники бюджету — міністерства і відомства, обласні адміністрації могли робити витрати більші, ніж затверджено бюджетом. Це таке азаровське нововведення. Загалом ситуація цього року жахлива, і 2013-го треба негайно її виправляти, наскільки це можливо. Необхідні зміни до бюджету.
— Вибори в Києві вселяють певну надію?
— Радує, що тут перемогли представники об’єднаної опозиції, і якби вдалося домовитися з “Ударом”, то опозиція мала б на 30—40 мандатів більше, а регіонали менше. І тоді парламентська більшість була б у нас. З оптимізмом чекаємо на 2015 рік, коли обов’язково переможемо на президентських виборах, а для цього є всі можливості. Та наша влада може зробити так, що за допомогою референдуму президента обиратиме парламент. Ми, опозиційні депутати, вже зробили подання в Конституційний Суд щодо антиконституційності нового закону про референдум.
— Ви представляєте Народний рух України. На Вашу думку, чому ці сили зазнали фіаско на парламентських виборах?
— Народний рух ішов на вибори разом із Об’єднаною опозицією, отримав три мандати. Крім нас, там були ще партії “Батьківщина”, “Фронт Змін”, “Народна Самооборона”, “Реформи і порядок”, “За Україну”. Якби їх було ще більше, результат був би кращим.
— А щодо партій “Наша Україна”, УНП, КУН, які тепер поза парламентом?
— Їм треба було приєднуватися до Об’єднаної опозиції. Взагалі майбутнє демократії за об’єднанням в єдину політичну силу українського спрямування. Можуть бути ще одна-дві центристські партії, декілька більш радикальних. Про об’єднання говорять багато, але як тільки доходить до реалій, виникають особисті інтереси.
Володимир БОНДАРЕНКО:
— Для мене 2012-й — це рік, коли економічна криза дедалі активніше насувалася на Україну. За останній місяць падіння промислового виробництва склало 3,8 %. За рік із 38 мільярдів золотовалютних запасів залишилося 24,4 мільярда. Торговельний баланс негативний, 7 мільярдів у мінусі. Борги із заробітної плати, недофінансування бюджетних галузей. У Києві не вистачає коштів навіть на швидку медичну допомогу.
У політичному спектрі Україна починає змінюватися на краще. Величезна кількість районів колишньої тотальної підтримки Партії регіонів усвідомили свою помилку. Активність одеситів, севастопольців, кримчан, донеччан, луганців проявилася у тому, що та частина людей, які не прийшли на вибори, — проти цієї влади, не хочуть її підтримати. Губернатори деяких областей тиснули на виборчу кампанію і просто забирали там перемогу в опозиції. Але Київ, Київська область продемонстрували, що люди змінюють свої настрої, сьогодні є підтримка саме опозиційних сил.
Комуністи продалися за гроші чи посади, говорять одне, а роблять інше. “Повертати народу” вони нічого не збираються, зокрема й кошти, перераховані в офшорні зони.
Ця влада реально наблизила нас до повернення в обійми так званого “малого великого брата”. Варіанти створення якогось союзного об’єднання — дуже погана перспектива. Тому хотілося б, аби у новому році ці тенденції змінилися.

Спілкувався
Петро АНТОНЕНКО

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment