«Бібліотека «Слова Просвіти» відтепер у Переяславі

perЄвген БУКЕТ
Фото Ігоря ГАЙДАЄНКА

Серією наукових, культурних і художньо-мистецьких заходів відзначив 290-річчя від дня народження видатного українського філософа, просвітителя, педагога Григорія Сковороди державний педагогічний університет його імені в  Переяславі-Хмельницькому.
Протягом листопада-грудня в університеті відбулися мистецько-творчі конкурси читців поезії, вокалістів, музикантів. На виставці “Стежинами Переяслава” представили мистецькі твори студентів і викладачів педагогічного факультету: вибійка, графіка, живопис. Фотовиставку “Світ Сковороди” представив фахівець 1-ї категорії відділу інформаційних технологій Віктор Сокол, а виставку тематичної літератури та цикл графічних робіт зі сковородинознавства — інспектор соціально-гуманітарного відділу Сергій Сорока.
Колектив наукової бібліотеки університету на чолі з заслуженим працівником культури України Ольгою Шкирою демонстрував зібрану в книгозбірні бібліографічну Сковородиніану. А на урочистому засіданні, присвяченому 290-й річниці від дня народження Григорія Сковороди, переможці загальноуніверситетського студентського конкурсу “З Григорієм Сковородою крокуємо в майбутнє” отримали нагороди з рук ректора університету доктора історичних наук, професора, академіка НАПН України В. П. Коцура.
26 грудня естафету урочистих заходів завершив навчально-методичний семінар для викладачів і студентів, який проходив у два етапи. В першому презентували освітню програму української Вікіпедії для студентів вищих навчальних закладів, до якої долучився і Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди. А в другому — провели презентації літератури, яка побачила світ 2012 року. Редакція “Слова Просвіти” (університет — постійний передплатник нашого тижневика) презентувала аудиторії серію видань “Бібліотека “Слова Просвіти” та подарувала книжки з серії фондам наукової бібліотеки.
Бібліотека педагогічного університету заснована 1986 року. Сьогодні вона важливий у регіоні науковий, навчальний, культурно-просвітницький та інформаційний заклад. Тут діє, серед іншого, читальна зала “Чумацький шлях”, яка поділяється на комп’ютерну й етнічну зони, прес-зону, музей-архів академіка Ю. Бойка-Блохина, створено й постійно поповнюється новими надходженнями електронний каталог. За створення та реалізацію моделі сучасної бібліотеки вищого навчального закладу, здобутки і творчі напрацювання колективу бібліотеку університету відзначили Дипломом за ІІІ місце у конкурсі “Бібліотека року 2011”, який проводила Українська бібліотечна асоціація. Впровадження інноваційних бібліотечних технологій у практику діяльності вишівської книгозбірні, ефективність спів­праці бібліотеки, структурних підрозділів, колективу викладачів і студентів університету продемонстровано й 26 грудня під час екскурсії-подорожі бібліотекою, яку провела її директор Ольга Шкира.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment