Два світи на Пейзажній алеї

sdc16374

Паркова культура в Україні — міцна соціально-мистецька система. А яке ж місце у ній посідає паркова скульптура? Далеко не останнє. Інше питання, що сучасні паркові витвори можуть дивувати, вражати, але не завжди мають зміст. Де­хто вважає: чим химерніший образ, тим оригінальніший метод художнього зображення. Але чи так це?..
Прогулюючись Пейзаж­ною алеєю, перебуваю у круговерті думок. Тут від­крився дитячий арт-парк “Пейзажка: два світи”.

— Паркова скульптура — цілий світогляд. Коли створюєш монументальні об’єкти, що встановлені в людних місцях, відчуваєш і напрямок свого майбутнього розвитку. В Києві люди цілеспрямовані, вважають, що ніщо не повинно відволікати їх. Мої скульптури їх зупиняють, після зустрічі з ними люди по-іншому дивляться на свої проблеми і взагалі  на навколишній світ, — так вважає автор скульптурних об’єктів Костянтин Скритуцький.
Проходячи повз Маленького принца, кішок-сороконіжок, закоханих зебр, чеширського кота до нового дитячого парку, спадає на думку: а чому б скульптору не створити мозаїчні образи з українських народних казок або казок українських письменників. Адже національної складової часто-густо бракує у сучасному мистецтві. А за допомогою мозаїки можна відтворити українську орнаментику, поєднавши традиційність із сучасними тенденціями… На що Костянтин Валерійович відповів:
— Усі ці об’єкти створював і презентував завдяки замовникам, яким не можу нав’язувати свою волю. Скульптор, як і архітектор, повинен постійно балансувати. Якщо він каже, що робитиме лише націо­нальні об’єкти, то зостанеться без замовлень. Тоді потрібно шукати проукраїнського замовника, аби втілювати у своїх роботах національну ідею. Я не заперечую цього. І, можливо, колись зроблю скульптуру Котигорошка…
А ось і новий дитячий арт-парк. Це два полярні світи, які, за задумом авторів, мають розкривати дітям суть державного устрою (цікаво, чи дитина замислюватиметься під час прогулянки над такими “глобальними” питаннями). З одного боку — дванадцятиметровий змій, павук-рекетир, крокодил-хабарник, скорпіон-контрабандист, а з іншого — стилізований завод, кран достатку тощо. “Це проект для свідомих дітей, щоб за допомогою казкових образів пояснити підростаючому поколінню суть тіньової економіки (жорстокий світ, населений химерними істотами), а з іншого боку — простір, де всі звертаються до закону, де панує добро і злагода. Автор цієї ідеї мій арт-директор Федір Баландін”, —  зазначив скульптор.
До речі, ці два світи об’єднує ілюзорний місток “Закон”. А хіба він у нашій державі є?.. Що ж, чекатимемо на реакцію “свідомих дітей”…

Уляна ВОЛІКОВСЬКА
Фото автора

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment