Заява секретаріату НСПУ та правління Всеукраїнського товариства “Просвіта” з приводу наказу міністра освіти і науки, молоді та спорту Д. Табачника про Всеукраїнський учнівський конкурс з російської мови “Лукомор’я”

17 січня офіційний веб-сайт Міністерства освіти, яким керує одіозний Дмитро Табачник, поінформував українців про Всеукраїнський учнівський конкурс із російської мови “Лукомор’я”. Було повідомлено, що конкурс започатковано за ініціативою Донбаського державного педагогічного університету. Мовляв, учнівськими конкурсами охоплено всі напрямки навчання, тільки “з предметів регіональних мов конкурси не проводилися”, а тому й виникла необхідність у їхньому проведенні.
Насамперед дивує аргументація ініціативи донбаських педагогів, оприлюднена на інформаційному сайті Міністерства освіти: до категорії “регіональних мов” віднесено чомусь лише одну мову. Крім того, викликає сумнів необхідність проведення цього конкурсу, адже існують всеукраїнські учнівські предметні олімпіади, зокрема й з російської мови, які дозволяють розвивати всебічні здібності учнівської молоді.
2012 року, позакривавши українські школи на Донбасі, саме там організували участь 35000 учнів із 1400 ЗНЗ майже з усіх областей України, начебто охочих “реалізувати творчі здібності з російської філології, підвищити рівень мовної культури учнів”. Шкода говорити про “реалізацію творчих здібностей та рівень мовної культури” з української державної мови та української філології в цьому регіоні. Так само — про реалізацію завдань Міжнародного мовно-літературного конкурсу серед учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, ігнорування Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика і таке ін. “Ревно” дбаючи про регіональні мови, не оглянувся високоосвічений міністр-історик ні на кримськотатарських школярів, ні на національні школи, де навчаються угорці, румуни, молдавани, поляки… Він піклується про регіональну російську, йдучи випробуваним шляхом совєтської імперії, яка доплачувала за російську мову викладання, дозволяла відмовлятися від вивчення української, закривала українські школи. Ба, навіть більше: з преси нам відомо, що президент сусідньої держави закликав проводити конкурси з російської мови серед її носіїв в інших, колись підсовєтських державах, надсилати їм російські підручники, запрошувати талановитих учнів на навчання в Росію… Отже, Дмитро Табачник відкриває “зустрічний рух”, дбаючи про “обрусєніє” українських дітей. Про те, що це саме так, свідчить і наказ міністра освіти № 1297, за яким зовнішнє незалежне оцінювання може проводитися російською мовою, як і тестові завдання — з російської (про те, що це регіональна мова, в наказі не зазначено). Так само однозначними є ініціативи, які продукує Дмитро Табачник з військово-патріотичного виховання, чи “Щодо виховання сучасного громадянина в полікультурному середовищі”.
Разом з тим, ініціативи міністра, спрямовані на реалізацію скоростиглої освітньої реформи, в результаті чого лише впродовж останніх півтора року в Україні було закрито 640 шкіл, викликають обурення не лише освітян, батьків учнів і самих школярів, а й негативно впливають на суспільну ситуацію в країні.
Секретаріат НСПУ та Всеукраїнське товариство “Просвіта” закликають українську громадськість протестувати проти постійних порушень Дмитром Табачником прав українських школярів і студентства, що базуються на Декларації про державний суверенітет України, мовних статтях Основного Закону, законах “Про громадянство”, “Про освіту”, “Про мови”, нормативно-правових документах про освіту в Україні, і висловлює йому недовіру.
Вимагаємо створення державної комісії із залученням представників громадськості для розслідування діяльності міністра Д. Табачника, який скеровує навчально-виховний процес на регіоналізацію, розшарування громадянського суспільства в Україні, відлучення школярів від розуміння важливості вивчення державної української мови, що аж ніяк не обмежує мовних прав представників різних національностей, але стверджує їх на позиціях патріотів і громадян України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment