Історія від Табачника

Очолюване українофобом Дмитром Табачником Міністерство освіти знову провело “чистку” шкільних програм. Звичайно ж, у бік вихолощення української історії і ностальгії за комуно-радянськими часами.

Петро АНТОНЕНКО

Ще торік Міносвіти викреслило з програми зовнішнього незалежного оцінювання знань школярів імена Степана Бандери, Романа Шухевича. Нині з програми видалили низку політичних і громадських діячів, які боролися за становлення незалежної Української держави, проти московської окупації України, нема в програмі також відомих правозахисників, борців із комуно-тоталітарним режимом СРСР, зокрема дисидентів-шістдесятників.
Із розділу “Україна у 1929—1938 роках” зникли згадки про ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова. У програмі вже немає нічого про таких політичних діячів Української народної республіки, як Кость Левицький, Дмитро Вітовський, Юрій Тютюнник, а також про економіста Михайла Волобуєва, який виступав за економічну незалежність України від СРСР.
Замість цього додали пункти про радянських і партійних діячів більшовицької Росії та СРСР. Цього року на ЗНО школярам запропонують питання про червоного командира часів громадянської війни Миколу Щорса. Це один із тих, хто боровся проти незалежної Української народної республіки, за встановлення комуністичного московського режиму. Парадокс історії в тому, що коли Щорс виявився непотрібним цьому режиму, його вбили самі ж більшовики, і таємницю загибелі Щорса десятиліттями приховували від наших громадян. Чомусь у Міносвіти вирішили, що школярам потрібно вивчати діяльність першого секретаря ЦК Компартії України Георгія П’ятакова, голови президії Центрального виконавчого комітету України Григорія Петровського, на совісті яких чимало злочинів проти українського народу, але про це навряд чи розказуватимуть учням.
Із розділу про Україну періоду 1945—початку 1950-х років вилучили згадки про десталінізацію і припинення репресій. Хоч навіть у радянські часи вивчався цей непростий період. Останнє викривлення тим більше дивне, що випускник історичного факультету Київського державного університету Табачник свого часу спеціалізувався як молодий історик саме на темі політичних репресій комуно-радянського режиму. Ось назви його кандидатської і докторської дисертацій: “Масові репресії проти інтелігенції України в другій половині 30-х—на початку 40-х років” та “Феномен тоталітарно-репресивного суспільства в Україні у 20-х—кінці 50-х років”. Невже відтоді службова й політична кар’єра члена Партії регіонів міністра Табачника так далеко завела його від колишніх його ж наукових пошуків?
Схоже, що так. Адже у цьому ж руслі й ще одне нововведення Міністерства у програмі тестування з історії, яке стосується видатних гуманітаріїв нашого часу. З програми виключено запитання про діяльність дисидентів-шістдесятників, зокрема таких жертв тоталітарного режиму, як художниця Алла Горська, поет, політв’язень Іван Світличний, як нині сущі письменник і політв’язень Євген Сверстюк, відомий літературознавець Іван Дзюба. У Міністерстві вирішили, що ці видатні патріоти України теж не потрібні в програмі тестування з історії. Під чию ж диктовку пишеться така історія — Москви, комуністів?

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment