Дослідник, педагог, людина

Ірина САВЕНКО,
доцент кафедри української літератури та методики її викладання
ЛНУ імені Тараса Шевченка

7 лютого 2013 року в житті Луганського краю відбулася непересічна подія, значення якої виходить далеко за межі нашого краю. На базі кафедри української літератури та методики її викладання базового просвітянського Луганського національного університету імені Тараса Шевченка проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію “Іван Білогуб — дослідник, педагог, людина” з нагоди сторіччя від дня його народження. У ній узяв участь увесь цвіт просвітянської Луганщини. Один із найвагоміших заходів, що відбувся у рамках знакового ювілею, — відкриття пам’ятної дошки та майстер-класи, які дали кращі вчителі України та Луганщини.
Заходи з нагоди 100-річного ювілею розпочалися відкриттям пам’ятної дошки біля аудиторії, де в 1949—1994 рр. працював І. М. Білогуб. Кошти на її встановлення зібрали його учні й колеги. Пам’ятну дошку урочисто відкрили перший проректор університету Сергій Савченко, теперішній завідувач кафедри української літератури, продовжувач справи І. М. Білогуба, професор Віра Фоменко та переможниця конкурсу наукових і творчих робіт імені професора І. М. Білогуба Дарина Гнилицька.
Пам’ятна дошка нагадуватиме молодому поколінню, що тут формувалася потужна наукова школа, яка зростила чимало справжніх науковців і педагогів, які власним прикладом утверджували національну державність на сході України.
На пленарному засіданні виступили учні й послідовники професора І. М. Білогуба, які всебічно розкрили грані творчого таланту свого наставника й наголосили, що історію кафедри творили непересічні постаті: Григорій Костюк, Олександр Пулинець, Хома Гончарук, Олексій Міхно. Пам’ять І. Білогуба вшанували хвилиною мовчання, а студенти факультету української філології та соціальних комунікацій запалили свічки біля його портрета. Молодих дослідників його творчості нагородили цінними подарунками і грамотами.
Друга частина конференції — секційні засідання. На завершення конференції провели круглий стіл “Грані таланту Івана Білогуба”, де своїми думками, спогадами поділилися колишні учні, колеги, шанувальники його таланту. Зокрема голова Луганського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” Володимир Семистяга відзначив непересічний внесок професора Івана Білогуба в започаткування та становлення обласного просвітянського об’єднання, до чого він прислужився і своєю науковою працею, і невтомною роботою з утвердження української державності, мови, культури, духовності в нашому зросійщеному регіоні.
Сьогодні справу професора Білогуба підтримують і продовжують учні й колеги з усього університету, а особливо — кафедра української літератури та методики її викладання на чолі із професором Вірою Фоменко. Заплановано перевидання двох частини “Літературно-краєзнавчої Луганщини”, виданої 1994 року, віднайдених і ніде до цього часу не друкованих наукових розвідок, поезій, есе видатного науковця-літератора.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment