ЗВЕРНЕННЯ до Українського народу ІІІ етапу Всеукраїнського Форуму «На захист української мови та державності»

dsc_4755
Павло Мовчан, Михайло Ратушний, Іван Заєць, Віктор Баранов, Володимир Василенко

21 лютого 2013 р.             м. Київ

Дорогі співвітчизники! Український народе!
Ми, представники громадських організацій України — учасники Всеукраїнського Форуму — висловлюємо свою глибоку стурбованість загрозою руйнації основ української державності. Поведінка і політика чинної влади свідчать про зухвале ігнорування нею основних українських національних цінностей. Створюється враження, що гуманітарна політика в Українській державі здійснюється не українським, а російським урядом.
Ми свідки активного витіснення української мови з усіх сфер суспільного життя, впертого ігнорування української культури й мистецтва, зросійщення ЗМІ, кіно, естради. Більшість телеканалів функціонують так, ніби в Україні не було і немає української пісні, музики, не існувало і не існує українських співаків, артистів, хорів, капел, професійних і аматорських художніх колективів. Навіть на Першому Національному телевізійному каналі панує московська естрада й російські фільми.
Вже кілька років міністр Д. Табачник руйнує систему української освіти. Відбувається деукраїнізація освіти, скорочується мережа українських шкіл, у шкільних підручниках відновлюються радянські версії української історії.
По-бандитському нав’язаний регіоналами і комуністами закон “Про засади державної мовної політики” відкрив шлюзи для суцільної русифікації України.
Останнім часом в Україні спостерігається координація дій проросійських організацій і партій на кшталт “Русского единства”, “Русского блока” и “Родины” тощо з Православною Церквою Московського Патріархату та комуністами щодо створення “русского мира” та втягнення України до Митного союзу (з Росією і Білоруссю). Насправді йдеться про приховані кроки, спрямовані на відтворення нового варіанта російської імперії, в якій Україні відведено роль безправної, зденаціоналізованої губернії. Нинішня влада не тільки не протидіє діяльності, спрямованої проти державності України, а й продовжує курс, руйнівний для єдності нації, а відтак спроможності держави чинити опір імперським планам.
Підступно проштовхнувши закон про референдум, режим Януковича планує організувати референдум із питань надання російській мові статусу другої державної та вступу України у Митний союз із Росією і досягти завдяки фальсифікаціям руйнівного для української національної державності результату. Внаслідок цього російська мова стане не другою, а першою, а згодом єдиною державною, як це вже сталося в Білорусі, а українці перетворяться на націо­нальну меншину в рамках Російської неоімперії.
Шановні українці! За всі роки незалежності Українська нація ще жодного разу не стояла так близько до втрати своєї ідентичності й національної державності.
Історична перспектива українців як нації і України як держави знаходиться нині в наших руках. Щоб протистояти русифікації, маємо повернутися до своїх національних витоків, до своєї мови і традицій, рішуче підтримати політичні сили, які виступають за українську Україну та європейський цивілізаційний вектор її розвитку.
Форум закликає громадян:
— стати на захист державного статусу української мови і національної державності;
— брати участь у діяльності структур Форуму, долучатися до діяльності громадських організацій, які ведуть повсякденну роботу, спрямовану на захист української мови та мовних прав українців;
— підтримати започатковану народним Комітетом захисту України громадську ініціативу “Геть від Кремлівського ярма!”;
— протидіяти деукраїнізації освіти й інформаційного простору, насаджуванню неправдивої української історії, і зокрема
вимагати від Президента України, Уряду та Верховної Ради:
— забезпечення негайного розгляду та ухвалення Закону України “Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні”;
— звільнення з посад державних чиновників усіх рівнів, які зневажають державну українську мову та відмовляються від її використання при виконанні службових функцій;
— усунення з посади міністра освіти, науки, молоді і спорту України за антиукраїнську й антидержавну діяльність;
— виконання у повному обсязі державної цільової програми щодо забезпечення повноцінного функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України;
— застосування правоохоронними органами передбачених законодавством України заходів щодо припинення на території України діяльності організацій і партій, яка несумісна з вимогами Конституції та законів України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment