Унікальне видання

Антін БОБИР,
головний редактор газети
“Україна козацька”, м. Донецьк

Побачило світ унікальне видання “Українська діаспора: літературні постаті, твори, бібліо­графічні відомості”. Її автор-упорядник — доктор філологічних наук, професор Донецького національного університету Віра Просалова.
Унікальність видання в тому, що в одній книжці подано відомості про майже тисячу (!) українських письменників діаспори: творчу спадщину, довідкові та літературно-критичні матеріали, що допоможуть в осмисленні їхньої багатогранної художньої творчості.
“Від часу видання “Енциклопедії українознавства” (за редакцією В. Кубійовича) минуло чимало часу, тому назріла потреба в довідкових виданнях спеціального типу, що містили б інформацію з певних галузей знань, дозволяли зорієнтуватися в недавно відкритому для України колі тих письменників, яким довелося працювати й творити за її межами, — пише у вступному слові Віра Просалова. — Необхідність укладення такого довідника зумовлена відсутністю низки імен у літературному обігу, зокрема Павлини Андрієнко-Данчук, Івана Арделяна, Пилипа Бака, Ореста Барчинського, Миколи Букшованого, Маргарити Борзаківської-Медведюк, Петра Кізка, Олеся Квітневого, Івана Кедрина-Рудницького та інших. Це лише незначна часточка айсберга, який ще треба відкривати. Фрагментарність і неповнота осмислення літературних явищ діаспори — характерні ознаки сучасного літературного дискурсу, що потребує опрацювання значного фактичного матеріалу, встановлення аутентичного авторства, публікації багатьох художніх творів”.
Авторка свідома того, що довідник не може адекватно відбити всю строкатість літературного життя в діаспорі. Відсутність деяких біографічних відомостей, неточності, хронологічні неузгодженості, без сумніву, позначаться і на цьому виданні. Проте Віра Просалова сподівається, що з часом, завдяки спільним зусиллям, їх буде виявлено та усунуто.
Книга побачила світ у “Східному видавничому домі” за сприяння Українського культурологічного центру, Донецького обласного відділення Товариства зв’язків із українцями за межами України (“Україна-Світ”) та Донецького обласного відділення Наукового товариства імені Т. Г. Шевченка. Серед фундаторів і Донецька обласна державна адміністрація.
Наклад книги 500 примірників і розійдеться він переважно по провідних бібліотеках нашої держави та країн, де мешкає українська діаспора.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment