Мова і державотворення

Валерій СЕМЕНЕНКО,
співголова Об’єднання українців Росії, Москва

На думку Президента Російської Федерації Путіна, який очолив недавно створену Раду з міжнаціональних питань, одним із найважливіших питань державної національної політики є проблема вивчення російської мови, “ее популяризации на федеральном уровне”. На засіданні Ради президент висловив стурбованість рівнем знання рідної мови громадянами Росії.
За словами Путіна: “Фундаментальной основой единства страны безусловно является русский язык, именно он формирует общее гражданское, культурное, образовательное пространство. И знать его, причем на высоком уровне, должен каждый гражданин России… Внимание к русскому языку — это, казалось бы, естественная вещь, но создается впечатление, что мы недооцениваем значение этого явления для страны, для государства. Считается, что это такая же данность, как воздух, и она сама по себе будет развиваться. Но если мы заглянем в некоторые населенные пункты, гденибудь на окраине РФ, не уверен, что мы там обнаружим такое же знание русского языка, как в некоторых городахмиллионниках. А это, между прочим, разрушает страну — такая ситуация — и людям создает проблемы”.
Що тут можна сказати? Так і має бути, президент як гарант стоїть на сторожі слова, на сторожі мови, на сторожі держави! І так у Франції, Польщі, в інших державах, які поважають себе і їх поважають.
Президент також дбає про розвиток і поширення російської мови у світі, причому Росія дотримується принципу, відверто викладеного главою комітету Государствєнной Думи з міжнародних справ Костянтином Косачовим, який вважає, що політика будьякої держави з великою часткою російськомовного населення щодо статусу російської мови має стати одним із головних критеріїв, які формують загальний підхід Росії до відповідної країни.
А на чому стоять державці в Україні? Цікаво, чи хто має проблеми від незнання української мови, навіть не на околиці України, а у великих містах, у державних органах, у Верховній Раді, у…? А якщо хто й має через власну духовну лінь, то є бойовий загін під назвою Партія регіонів зі своїми забродами ківаловими і яничарами колесніченками, які сорочку порвуть, щоб “нормальні” люди не мали проблем із якоюсь там українською мовою. І щоб убезпечитися від зайвих розумових навантажень з мовою надалі, є міністр Табачник для перетворення українців на манкуртів. Як у Тараса Шевченка: “Німець скаже: “Ви моголи”. “Моголи! моголи!” Золотого Тамерлана Онучата голі. Німець скаже: “Ви слав’яне”. “Слав’яне! слав’яне!”Славних прадідів великих Правнуки погані!”.
Поставимо запитання — тільки не треба сміятися. Чи можна уявити на сторожі української мови, українського слова Януковича чи Ніколая Азарова? Здається, риторичне питання!
Запитаємо й українських державців, їхніх клевретів. Калькуємо з Путіна: фундаментальною основою для єдності України є українська мова???
А тим часом Ківалова, Колесніченка й іже з ними “заслужених борців” Болдирєва, Царьова Путін нагородив медалями. Щоправда, з Положення про медаль (медалью Пушкина награждаются российские граждане и иностранцы за заслуги в области культуры и искусства, просвещения, гуманитарных наук и литературы, за большой вклад в изучение и сохранение культурного наследия, в сближение и взаимообогащение культур наций и народностей, за создание высокохудожественных образов) важко зрозуміти за що. Хіба що додати: за боротьбу з українською мовою. Іще “борці” запевнили Путіна, що вирішать питання з російською мовою в Україні.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment