Питання міністру Табачнику

studenti-2Рада міністрів АРК ліквідувала Кримський республіканський центр післядипломної педагогічної освіти. Ось що повідомив урядовий сайт: “У Криму буде створено “Центр післядипломної педагогічної освіти”. Кримський республіканський інститут післядипломної педагогічної освіти, що у Сімферополі, ліквідовують. Таке рішення ухвалене на засіданні Ради міністрів Автономної Республіки Крим 12 лютого. На базі інституту створять “Центр післядипломної педагогічної освіти”.

Сергій САВЧЕНКО,
в. о. заступника голови
КО ВО “Свобода”, кандидат
фізико-математичних наук

Голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов зазначив, що таке рішення ухвалене з метою раціональнішого використання кадрового потенціалу, матеріальної бази і коштів кримського бюджету на утримання республіканських навчальних закладів. “У Криму 95 вишів. За совєцьких часів їх було 5. Ми можемо собі це дозволити? До того ж більшість цих закладів мають низький рівень, — сказав Анатолій Могильов. — Ми витрачаємо з бюджету на інститут післядипломної освіти 8 мільйонів гривень на рік. На центр, я гадаю, витрачатимемо як мінімум удвічі, а то й утричі менше. Це оптимізація”. Розглядається можливість здобуття другої вищої освіти на базі Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського або в Кримському інженерно-педагогічному університеті. У перепрофільованому центрі пропонується залишити методистів, які узагальнюватимуть кращі методики, проводитимуть перепідготовку вчителів Криму. Управління інформаційної політики Ради міністрів АРК”.
Це рішення підтверджено Верховною Радою АРК 20 лютого 2013 року
Ліквідація КРІППО прямо суперечить статті 42 чинного Закону України “Про загальну середню освіту”: “Науково-методичне забезпечення системи загальної середньої освіти здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти, підпорядковані йому науково-методичні установи та вищі навчальні заклади, а також Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти Національної академії педагогічних наук України, Кримський республіканський, обласні, Київський і Севастопольський міські інститути післядипломної педагогічної освіти, районні (міські) методичні кабінети, науково-дослідні установи Академії педагогічних наук України та Націо­нальної академії наук України”.
Тобто існування Кримського республіканського інституту післядипломної педагогічної освіти (КРІППО) прямо передбачено чинним Законом України. А оскільки, згідно з пунктом 6 статті 92 Конституції України, “Виключно законами України визначаються (…) основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення; засади регулювання праці і зайнятості, шлюбу, сім’ї, охорони дитинства, материнства, батьківства; виховання, освіти, культури і охорони здоров’я; екологічної безпеки (…)”, то у “ради міністрів АРК” немає жодних юридичних підстав якимось чином втручатися в діяльність КРІППО і якось там ліквідовувати його або навіть реорганізовувати.
Щодо коментаря керівника місцевого уряду “…У перепрофільованому центрі пропонується залишити методистів, які узагальнюватимуть кращі методики, проводитимуть перепідготовку вчителів Криму…” можна сказати лише те, що автор цих слів, на наше переконання, не має жодної уяви про роботу КРІППО, бо інакше йому було б відомо, що методисти лише організовують процес курсової перепідготовки, а здійснюють її науково-педагогічні працівники, серед яких у КРІППО — шість докторів наук, чотири професора, дванадцять доцентів, двадцять чотири кандидати наук. Загалом затверджений річний план курсової перепідготовки передбачає підвищення кваліфікації майже шести тисяч шкільних учителів.
Зауважимо, що протизаконна фактична ліквідація КРІППО по суті ставить хрест на виконанні цього плану. Тобто ставиться хрест на наданні можливості сільським вчителям раз на п’ять років на два тижні за державний кошт відірватися від рутинного життя, послухати лекції професорів та доцентів, поспілкуватися з колегами, відвідати театр…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment