Запорізька громада вирішила: пам’ятнику бути!

p1010984Галина ЄГОРОВА,
відповідальний секретар ЗОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка

З ініціативи Запорізького ОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка відбулося вшанування Великого Кобзаря біля його пам’ятника. До гранітного погруддя Великого Пророка у Запоріжжі прийшли просвітяни, прихильники “Просвіти”, представники інших громадських організацій і партій.
Відкрив мітинг голова Запорізької “Просвіти” Олег Ткаченко, який привітав усіх зі знаменним святом і запропонував присутнім вийти з пропозицією на всеукраїнський загал: “До 200-річчя Тараса Шевченка домогтися, аби 9 березня було червоною датою у календарі і надалі зробити день народження нашого духовного батька державним святом”. Усі одноголосно це підтримали. Просвітянський народний хор “Запорозькі козаки” виконав кілька пісень на слова Т. Шевченка: “Думи”, “Реве та стогне”, “Ой чого ж ти почорніло, зеленеє поле” та інші.
Звучали виступи-вітання гро­мадських лідерів, голів обласних партійних організацій і всіх охочих. Учасники декламували поезії Шевченка та запорізьких авторів. Проголошували заклики до непокори існуючому кримінально-олігархічному режиму, розгорнули плакати з написами: “Щось забарились ми мечі кувати, — вставай… та вила ж не забудь!!!”: “Вони будують Україну без нас, без українців!”, “Мова рідна, світи в ріднім домі”. Олег Ткаченко розповів про роботу Запорізького Шевченківського комітету, який було створено 1 березня 2011 року, про те, що вже сьогодні разом з усією Запорізькою громадою на 99 % вирішено питання встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку в м. Запоріжжя з нагоди 200-ї річниці від дня народження митця. Повідомив про ухвалений комітетом план проведення Шевченківських заходів у місті та області. Запросив присутніх на “суботник” із благоустрою навколо “Шевченкової груші”.
О. Ткаченко розповів про проведені Форуми представників громадських організацій України та небайдужих українців, які вже кілька разів збиралися, зокрема й у Києві, про те, що незабаром планується проведення відповідного з’їзду з порядком денним: “Спільні дії всієї української громади у питанні повалення існуючої антиукраїнської, злочинної системи влади і впровадження національної, соціально-справедливої моделі”. 16 березня в Запоріжжі відбудеться конференція, яка обере делегатів на цей з’їзд.
На завершення всі разом заспівали “Реве та стогне Дніпр широкий” і поклали квіти до постаменту Тараса Шевченка.
До акції, прийнявши естафету у Запорізької “Просвіти”, приєдналися “Батьківщина” та “Фронт Змін”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment