«Територія поширення» русифікації

Читач нашої газети Вік­тор Кобзар із села Світлогірське Криничанського району Дніпропетровщини звернувся до керівництва Верховної Ради України з приводу дотримання статусу української мови як єдиної державної у стінах самого парламенту. Читач запитав, чому голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов на засіданні погоджувальної ради виступав російською, тобто іноземною мовою, а не державною.
Віктор Кобзар отримав відповідь на своє звернення від депутатської фракції регіоналів за підписом першого заступника голови фракції Михайла Чечетова. У цій відповіді написано, що на засіданні ради “О. С. Єфремов розмовляв не іноземною, а російською мовою”. Отже, регіонали вважають, що російська, о­дна з іноземних мов на території України, мов національних меншин, чомусь уже не вважається іноземною.
А мотивуючи виступ у стінах парламенту голови фракції російською мовою, Чечетов посилається, звісно ж, на мовний закон авторства регіоналів Ківалова—Колесніченка “Про засади державної мовної політики”. Чечетов наводить таку цитату із закону: “Обов’язковість застосування державної мови чи сприяння її використанню у тій чи іншій сфері суспільного життя не повинні тлумачитися як заперечення або применшення права на користування регіо­нальними мовами або мовами меншин у відповідній сфері та на території поширення”. Чечетов тут явно пересмикує, зараховуючи до “відповідних сфер” і “територій поширення” і вищий законодавчий орган держави — парламент. Адже тут, як і в інших державних установах, при виконанні суспільних функцій обов’язковою є винятково державна українська мова. І не треба зараховувати до “території поширення” русифікації парламент незалежної держави.
А далі Чечетов узагалі переходить у наступ, доводячи, чому саме депутат-регіонал не просто може, а повинен говорити в стінах парламенту російською. Чечетов ще й звинувачує нашого читача, виборця, що той порушує права регіонала (цитуємо: “Заперечуючи право народного депутата України — публічної особи, обраної виборцями, які підтримали програму ПАРТІЇ, одним з пунктів якої є прагнення введення в Україні другої державної мови — російської”.
Принаймні відверте зізнан­ня щодо “прагнення” регіоналів ввести в Україні другу державну мову — російську.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment