Вшанували пам’ять Миколи Міхновського

31 березня виповнилося 140 років від дня народження одного з основоположників українського націоналізму Миколи Міхновського.

Пам’ять видатного українця патріотична громадськість столиці вшанувала покладанням квітів на його могилу на Байковому цвинтарі та зібранням в актовому залі Конгресу Українських Націоналістів.
30 березня масовий захід, присвячений Миколі Міхновському, влаштував створений понад рік тому одеською “Просвітою” Український народний університет.

х х х
У Прилуках Чернігівської області активісти ВО “Свобода” відзначили ювілей Миколи Міхновського.
У вшануванні уродженця Прилуцького краю, ідейника самостійності України взяли участь сотні українців. До заходів долучилися народні депутати України свободівці Ірина Фаріон, Андрій Міщенко, Руслан Марцінків, Ігор Янків.
Націоналісти пройшли маршем від Прилуцької районної ради вулицею Київською до пам’ятника Тарасові Шевченку, що в центрі міста. Активісти несли плакати, на яких заповіді з Декалогу українського націоналіста авторства Миколи Міхновського. По завершенні ходи на площі біля пам’ятника Шевченкові відбулося вшанувальне віче. Воно розпочалося молитвою за душі борців за волю України. Службу очолив настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці (УПЦ КП) протоієрей о. Віталій Юрочко.
Виступаючи на вічі, народний депутат України Руслан Марцінків зазначив: “Надважливо нині пам’ятати, що саме Прилуччина стала батьківщиною Миколи Міхновського. Колискою українського націоналізму є Велика Україна. І хоч би що там говорила українофобська влада, тут живе український дух, тут плекається українське майбутнє, тут живе код нації”.
Перед громадою виступив лідер гурту “Тінь Сонця” Сергій Василюк, який наголосив: “Прилучани мають пишатися тим, що подарували Україні Міхновського. Нам необхідно продовжувати справу видатних українців, беручи приклад із таких постатей, як Микола Міхновський, Іван Липа, Іван Мазепа”.
У рідному селі Міхновського — Турівці, нині Згурівського району Київщини, 5 квітня відбудуться урочистості з нагоди відкриття пам’ятника видатному українцю. У заходах візьмуть участь представники місцевої влади, національнодемократичних партій і організацій, науковці. Початок о 10.30.
Їхати до села Турівка з Дарницького автовокзалу (неподалік станції метро “Чернігівська”) маршруткою Київ—Турівка. Для тих, хто їхатиме своїм транспортом: треба рухатися автотрасою через Бориспіль, Березанку, Згурівку.

Інф. “СП”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment