Краєзнавець — на варті оборонних веж нашої пам’яті

Тетяна БІДЗІЛЯ,
м. Бережани Тернопільської обл.

Бережанець-краєзнавець Богдан Тихий представляє нам збірник власних віршів, перекладів, пісень і фольклорних записів під образною назвою “Срібні струни душі”. На 160 сторінках книжки є й ілюстрації, графічні роботи Андрія Кіся, Анни Сосовської, Анни Худіцької, Галини Тремби, Осипа Величка, Євгена Удіна та з книги пісень Романа Купчинського “Ми йдемо в бій”. У “Примітках” можна довідатися, де, ким, коли і в кого було здійснено фольклорні записи.
Фольклор тут цікавий, унікальний. Приміром, “Капітан на Підгір’ю (балада про Довбуша)” записано 1991 року в селі Глибоке на Івано-Франківщині від Дмитра Костишина, 1924 р. н. Багато записів здійснено і в інших населених пунктах Прикарпаття, Тернопільщини, а також Словаччини (окрест Гуменне) від Миколи Сичака (“Ой Довбушу, Довбушику”, “Бігом, хлопці, бігом”, “Стоїть вояк над водою” та ін.), Яна Лєгдана (“Ходила Маруся”, “Кличе мама доню вечеряти”, “Там сиди” і т. ін.). Фольклорні записи Б. Тихий поділив на обрядові (календарно-обрядові й весільні), про кохання та розлуку, побутові пісні та балади (родинно-побутові, соціально-побутові: історичні, вояцькі, стрілецькі, повстанські, тюремні, емігрантські, жартівливі та дитячі).
Загалом творчий доробок автора плідний: “Берег моєї любові. Антологія творів про Бережани (перекази, легенди, спогади, поезія, проза, пісні)”, “Лисоня. 1916—1996 рр. (документи, спогади, щоденники, листи, знимки, поезія, пісні)”, “Золотий листок осінній. Вірші, переклади, пісні”, “Золота земля Опілля (легенди та перекази Бережанщини”, “Легенди Бережанського замку”, низка путівників, буклетів, серії календарів про Бережани, Богородчанський район Івано-Франківської області, де Б. Тихий колись проживав, тощо).
Заступник директора Державного історико-архітектурного заповідника в м. Бережани, краєзнавець Богдан Тихий — із когорти тих завзятих неординарних людей, котрі здатні піклуватись не тільки про власний добробут і благополуччя, а й усією душею вболівають за престиж рідного міста. Ліричний поет-пісняр і художник, редактор і видавець, активний громадський діяч і публіцист, автор гербів і прапорів, ініціатор відкриття пам’ятників, створення Державного історико-архітектурного заповідника, колишній депутат міської ради Б. Тихий одержав чимало заслужених нагород, зокрема й звання “Почесний громадянин міста Бережани”, дипломи й грамоти за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у розвиток історико-архітектурної спадщини України. Але найбільшою нагородою, безперечно, стане вдячна пам’ять нащадків за його невтомну працю, щедрий дар любові до рідної землі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment