Попрощалися з Миколою Сомом

29 березня 2013 року в приміщенні Національної спілки письменників України колеги, друзі, рідні та близькі попрощалися з відомим поетом-шістдесятником, поетом-піснярем, заслуженим діячем мистецтв України Миколою Даниловичем Сомом, життєлюбом, який прожив на землі 78 років.  Поховали поета, згідно з його заповітом, у селі Требухів Броварського району на Київщині, де він народився 5 січня 1935 року в родині коваля.
1958 року Микола Сом — уже знаний молодий поет, закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Тривалий час вчителював у рідному селі й у школах столиці. Працював у газетах “Нафтовик Борислава”, “Друг читача”, “Вечірній Київ”, “Слово Просвіти”, в журналі “Ранок”, у видавництві “Музична Україна”. Завіду­вав літературною частиною “Укр­концерту” та сектором пропаганди книги в Київській публічній бібліотеці ім. Лесі Українки.
За своє творче життя невтомний майстер пера написав десятки поетичних збірок: “Йду на побачення”, “Вікнами до сонця”, “Дума над вогнем”, “Стежка до океану”, “Б’ю чолом!”, “Товариство”, “Присвяти і послання”, “Моєї радості сльоза”, “Хроніка воєнного дитинства”, “Сто епітафій” та ін. Він автор прозових книжок: “Як я Сталіна хоронив” та “З матір’ю на самоті” про свого незабутнього побратима Василя Симоненка, книги спогадів “Платон Майборода”, книги гумору “Придибенції”. Лірична душа Миколи Сома залишила Україні у спадок чимало популярних пісень, які охоче співають донині: “Без вітру не родить жито”, “Вишиванка”, “Пливе Дніпро до моря синього”, “Вірна дружино моя”, “Ода матерям”. Чверть століття на хвилях телепередачі “На добраніч, діти” на Першому Національному каналі телебачення щодня лунала його прекрасна колискова “Зоря-зоряниця”…
Творча й просвітницька діяльність Миколи Даниловича пошанована високими званнями Заслуженого діяча мистецтв України та Відмінника освіти України. Він був удостоєний літературних премій ім. В. Сосюри, ім. Остапа Вишні, ім. Д. Нитченка, ім. О. Гірника та Фонду Т. Г. Шевченка. Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України та церковним орденом Св. Архістратига Михаїла.
Світла пам’ять про Миколу Даниловича Сома — талановитого письменника, винахідливого, гострого й дотепного словотворця, великого життєлюба, доброзичливу і порядну людину залишиться у серцях багатьох людей, які його знали.

Національна спілка
письменників України,
Київська організація НСПУ ,
ВУТ “Просвіта”
імені Т. Г. Шевченка,
Редакція “Слова Просвіти”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment