Названо лауреатів премій імені Олеся Гончара

100_2812Євген БУКЕТ
Фото автора

3 квітня в столичному Будинку письменників відбулося традиційне нагородження лауреатів премії імені Олеся Гончара. Лауреатом літературної премії імені Олеся Гончара 2013 року (засновники — Міністерство культури України і Національна спілка письменників України) став Віталій Абліцов за книгу “Діалог через океан: Юрій Шевельов. Олесь Гончар”.
Міжнародну недержавну українсько-німецьку літературну премію імені Олеся Гончара на кращий твір молодого автора цьогоріч отримали: у номінації “Поезія” — Олена Герасим’юк (м. Київ) — за збірку поезій “Глухота”, Тарас Ілля (м. Київ) — за збірку поезій “Коріння океану”; у номінації “Проза” — Марія Хімич (с. Тетерівка, Житомирський район, Житомирська обл.) — за повість “Байстрючка”; у номінації “Мала проза” — Наталя Лиса (Ната Чайковська) (с. Смолява, Горохівський район, Волинська обл.) — за збірку новел “По суті”, Леся Павленко (с. Петропавлівська Борщагівка, КиєвоСвятошинський район, Київська обл.) — за збірку оповідань “Жоржиновий бог”; у номінації “Літературознавча праця” — Юрій Гай (м. Біла Церква, Київська обл.) — за дослідження “Письменники дивізії “Прапороносців”; у номінації “Публіцистика” — Ганна Чіпко (м. Київ) — за художньопубліцистичні етюди “Примхи Амура”; у номінації “Дитяча проза” — Світлана Гужва (Сторожівська) (с. Сторожове, Чутівський район, Полтавська обл.) — за збірку “У помасі лелечого крила”.
Премію Всеукраїнського фонду відтворення видатних пам’яток історикоархітектурної спадщини імені Олеся Гончара цього року посмертно присудили Олександру Шовтуті, який народився, жив і працював у селищі Дослідницькому Васильківського району на Київщині, за збірку вибраних поезій “Дзвони врятованого сонця”.
Щороку “День Гончара” є насамперед днем юних талантів. Так і цього разу, найбільшою родзинкою свята стало звернення до молодих лауреатів від засновників українськонімецької премії письменниці Тетяни Куштевської і підприємця Дітера Карренберга, яке зачитав правнук Олеся Гончара Нестор: “Ми сподіваємося і віримо в те, що наша українськонімецька літературна премія імені Олеся Гончара для молодих авторів в усіх своїх номінаціях орієнтується на талант, майстерність і здатність авторів чути свою епоху. Література залежна від морального здоров’я суспільства. І ми маємо надію, що в кращих роботах наших лауреатів, як у дзеркалі, відбиваються всі проблеми, якими живе Україна.
Цього року серед творів, надісланих на здобуття премії, були дивовижні літературні прориви, які неможливо не помітити.
Ми вітаємо наших лауреатів та бажаємо їм нових професійних, серйозних робіт — глибоких і актуальних. Будьте здорові й міцні духом. Не забувайте слів, які писав Олесь Гончар 5 червня 1986 року у “Щоденниках”: “Слава тій силі, яка зміцнила мій дух!” Золоті слова!”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment