Відкриття пам’ятника Миколі Міхновському

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

5 квітня науковці та громадськість узяли участь у відкритті пам’ятника видатному громадському, політичному й військовому діячеві України — Миколі Міхновському в його рідному селі Турівці Згурівського району Київської області, а також у Всеукраїнській науково-практичній конференції на тему “Микола Міхновський та сучасна Україна”, що відбулася одразу  після відкриття пам’ятника у затишній актовій залі місцевої середньої школи. У відкритті оригінального пам’ятника роботи скульптора Дмитра Чуба активну участь узяли представники місцевої й районної влади, громадських та політичних організацій зі столиці, зокрема Української Політичної Альтернативи (УПА) — редактор відновленої газети М. Міхновського “Хлібороб” Олег Гаврильченко, голова Турівської сільської ради Валентин Волочнюк, голова Народного руху України — Василь Куйбіда, заступник Голови Спілки Офіцерів України — Сергій Литвин та заступник Голови Організації Українських Націоналістів (Державників) — Осип Барецький. Саме завдяки ініціативі й зібраним коштам цих організацій, а також благодійним внескам місцевих фермерів і народного депутата України Сергія Міщенка з’явився пам’ятник в Турівці. Відкриття пам’ятника на малій Батьківщині Міхновського — один із чергових кроків із відновлення історичної пам’яті про цю видатну особу в історії України, що захищала не тільки права окремих українців, а насамперед права всієї української нації в період її поневолення Російською імперією.
На Всеукраїнській науковопрактичній конференції на тему “Микола Міхновський та сучасна Україна”, присвяченій 140річчю від дня народження видатного громадськополітичного, державного та військового діяча М. І. Міхновського, виступили представники Київського ім. Т. Г. Шевченка, Київського ім. Б. Д. Грінченка та Запоріжського національних університетів, КиєвоМогилянської академії, Академії адвокатури України, Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Національного науководослідного інституту українознавства та всесвітньої історії, викладачі історії Турівської школи, громадські діячі:  доктор історичних наук Федір Турченко, голова Об’єднання Українських Націоналістів (державників) Павло Дорожинський, голова НРУ, доктор наук з державного управління Василь Куйбіда, кандидат філологічних наук Тетяна Конончук, кандидат історичних наук Григорій Савченко, доктор історичних наук Сергій Литвин та інші.
Про роль М. Міхновського в українській історії розповів у своєму виступі голова історичного клубу “Холодний Яр” дослідник Роман Коваль.
По завершенні доповідей учасники конференції з метою глибокого вивчення наукової спадщини і практичної діяльності Великого українця у боротьбі за самостійну українську державу та достойного увічнення його пам’яті в сучасній Україні ухвалили низку рекомендацій, а саме: проголосити 2013й рік роком Миколи Міхновського з відповідним внесенням змін у наукові і навчальні плани державних науководослідних та навчальних закладів України, щорічно проводити наукові конференції “Турівські читання”. Звернутися до міськрад Києва, Харкова та Полтави з пропозицією перейменувати одну з вулиць на вулицю Миколи Міхновського та встановити в найближчому майбутньому пам’ятник Великому українцю.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment