Гасел замало, потрібен результат

2_0
Члени Координаційної ради Форуму — В. Василенко, І. Заєць, П. Мовчан і В. Куйбіда під час прес-конференції на тему “Нові виклики українській державності і демократії”

Демарш Партії регіонів і її союзників із відокремленим засіданням парламентської більшості поза стінами ВР поглибив і так нетривку єдність законодавчої влади. Водночас мусування ідеї антиконституційного референдуму й Митного союзу набирає дедалі більших обертів. І це на тлі бездіяльності нинішньої опозиції, яка навіть перед зростаючою загрозою більше переймається зовнішніми ефектами, ніж системною роботою з державотворення та об’єднання суспільства.
Проаналізувавши ситуацію в країні, провівши консультації з представниками політичних партій і громадських організацій, Координаційна рада дійшла висновку щодо невідкладного проведення IV етапу Всеукраїнського форуму.
Учасники засідання: П. Мовчан, М. Нестерчук (“Просвіта”), Є. Лупаков (Спілка офіцерів України), В. Куйбіда, І. Шевченко (НРУ), І. Заєць (УНП), В. Манько (КУН), В. Коваленко (ОУНм), І. Мазур (УНАУНСО), С. Вутке (Українська народна молодь), Горбач (УПА), Г. Лук’янчук (УП), Матяш (ОУНд), О. Бігус (Молодіжна рада партії “Наша Україна”), — підготували низку проектів документів і звернень Форуму, зокрема до українського народу. У ньому вкотре зазначається, що нинішня влада послідовно нищить національну ідентичність українців. Останні події свідчать про те, що влада не шукає шляхів до порозуміння з суспільством. Такий розвиток економічної й політичної ситуації невпинно штовхає країну до межі громадянської війни. А діяльність опозиції у Верховній Раді потребує конкретної і дієвішої роботи. У парламенті мусить бути створена Народна рада, куди варто залучити і позапарламентські сили. Гасла “Імпічмент президентові!” і “Відставка уряду!” актуальні, але для реалізації першого бракує законодавчої основи, а другого — сили, яку дає єдність переважної більшості суспільства. А для цього свідома частина народу мусить переконатися, що опозиція таки справді має стратегію на майбутній розвиток України. Розвиток, завдяки якому будуть гарантовані національні, соціальні, політичні, економічні, культурні права кожного громадянина.
За цих умов ні потуги режиму сусідньої держави, ні провокації п’ятої колони в Україні з їхнім троянським конем “Русскава міра” не зможуть зруйнувати життя українців.
По завершенні роботи з членів Координаційної ради сформовано робочу групу, яка допомагатиме створенню мережі обласних, районних, міських, сільських структур Форуму.

Микола ТАБОРИТ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment