Прсвітяни Чернігова — за переміни в роботі організації

У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулися звітно-виборні загальні збори Чернігівського міського об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка.

Вели збори відомі просвітяни: голова Чернігівської обласної організації Української народної партії, народний депутат 4-го скликання Володимир Ступак, представник Головної Ради ВУТ “Просвіта”, журналіст “Слова Просвіти” Петро Антоненко, директор музею-заповідника Ігор Коцюбинський. Зі звітом про роботу організації виступила голова міського об’єднання “Просвіти”, поетеса, освітянка та громадський діяч Надія Галковська.

Більшість виступів учасників зборів були гострими, критичними. Просвітяни висловлювали рішучість покінчити з тривалим застоєм у житті організації. Чимало також говорилося, що організація має бути масова і демократична, тобто, до її роботи необхідно залучати якнайширше коло просвітян, а всю роботу керівних органів вести гласно, прозоро, під контролем громадськості. Цього вимагає і Статут ВУТ “Просвіта”, про потребу суворого дотримання якого також ішлося на зборах. І це особливо важливо в умовах наступу шовіністичних, антидержавних сил на все українське. Про це явище теж говорили просвітяни.

Загальні збори доручили новообраній Раді відновити роботу комісії “Просвіти” із контролю за дотриманням Конституції України щодо застосування державної мови в діяльності державних, комунальних, приватних структур Чернігова.

Було обрано керівні органи міського об’єднання товариства — Раду і Контрольно-ревізійну комісію. Головою об’єднання обрали молодого, але вже досвідченого і авторитетного громадського діяча Андрія Глухенького, який активно працює в Товаристві, був депутатом місцевих рад.

Загальні збори просвітян Чернігова засвідчили, що “Просвіта” — об’єднання патріотичних, національно-демократичних сил незалежно від їхньої політичної належності, а не пропагандистський підрозділ однієї партії.

Учасники зборів ухвалили Звернення до Чернігівської міської ради.

ЗВЕРНЕННЯ

Чернігівського міського об’єднання товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка до Чернігівської міської ради з приводу наруги над пам’яттю борців за волю і незалежність України

19 квітня 2013 року на розгляд сесії Чернігівської міської ради винесено питання про надання новоутвореним вулицям таких назв: імені Лазаря Барановича, імені Короткова, імені Галанова, імені Героїв Крут. Утворення цих нових вулиць відбувається у зв’язку зі скандальною котеджною забудовою на земельній ділянці біля пологового будинку на розі вулиць 1-го Травня — ім. Маресьєва. Це будівництво відбувається на землях, які колись входили до ботанічного саду в урочищі “Ялівщина”. Пізніше їх використовував радгосп “Деснянський”, КСП “Квіти Чернігова” і згодом скандально розпаювали як землі сільськогосподарського призначення і приватизували.

7 липня 2011 року, напередодні 20-ї річниці незалежності України, обласні організації Української народної партії і Товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка звернулися до Чернігівського міського голови з пропозицією про перейменування та повернення історичних назв вулицям Чернігова. Серед них була пропозиція перейменувати вулицю 50 років ВЛКСМ на вулицю Героїв Крут, а вулицю 50 років СРСР на вулицю Лазаря Барановича.

Однак присвоювати імена Героїв Крут і Лазаря Барановича новим вулицям саме в районі скандальної забудови — урочища “Ялівщина”, при категоричній незгоді з цим “Просвіти” і УНП, щонайменше провокаційно.

Викликає подив і одночасне найменування, за пропозицією міського комітету Комуністичної партії, новоутворених вулиць Чернігова на честь ще двох партизанів Великої Вітчизняної війни (Короткова і Галанова). Прізвища обох цих “величних історичних постатей” радянської епохи навіть не згадуються в енциклопедичному довіднику “Чернігівщина” (Київ, “Українська Радянська Енциклопедія”, 1990).

Це відбувається на тлі повного ігнорування міською владою подання обласних організацій УНП і Товариства “Просвіта” від 13 грудня 2011 року про приведення до норм українського правопису назв вулиць і провулків Чернігова в рамках підготовки до Всеукраїнського перепису населення, що планувався на 2012 рік. Ідеться про вулиці Василькова, Музикальна, Овражна, Розсвітна, Сиренєва.

А ті провокаційні найменування нових вулиць Чернігова — пряма наруга над пам’яттю борців за волю і незалежність України і збурюють напругу в суспільстві.

 

Вл. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment