Залізний Мамай із Холодного Яру У Холодному Яру відбулися традиційні вшанування українських героїв

201318—21 квітня 2013 року на Черкащині відбулися заходи з ушанування українських героїв Холодного Яру. Активну участь у цій події традиційно взяли свободівці. До вшанування долучилися лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок і народні депутати України свободівці Руслан Кошулинський, Юрій Сиротюк, Олег Гелевей, Юрій Бублик, Андрій Мохник, Ігор Мірошниченко, Павло Кириленко, Андрій Міщенко, Ірина Фаріон, Андрій Тягнибок.

Окрім офіційних ушанувань, свободівці провели патріотичний наметовий табір “Холодний Яр—2013”, який розпочав роботу ще 18 квітня на хуторі Кресельці. На табір завітали більше сотні учасників із різноманітних куточків України. Молодь вправлялася у тренувальних стрільбах, слухала лекції з історії, ідеології та методики боротьби проти українофобії. Учасники патріотичного табору долучилися до загальних ушанувань.

20 квітня в таборі відбулася військово-патріотична гра “Холодний Яр. Шляхами повстанців”. Учасники гри пройшли складний маршрут, який мав 5 контрольних точок. На кожній із них гравці виконували завдання та демонстрували певні навички: орієнтування на місцевості, логічні вправи, рівень фізичної та інтелектуальної підготовки. Протягом гри учасники шукали прапор Холодноярської республіки. За підсумками змагань переможцем став десяток “Скіфи”, який очолив активіст Черкаського осередку ВМГО “Сокіл” Тарас Опашнянський. У подарунок “соколята” отримали книги та солодощі.

Відбулися заходи пам’яті козаків і гайдамаків. У родовому селі Максима Залізняка — Івківці свободівці разом з учасниками вшанувань піднялися на гору Семидубову. Там, за однією з версій, поховано Гетьмана України Богдана Хмельницького. На горі учасники висадили сім дубів — у пам’ять про великого гетьмана, його старшин і славне козацтво.

Із промовами виступили народні депутати України свободівці Юрій Сиротюк та Андрій Тягнибок. Останній підкреслив: якби не було гайдамаків і холодноярських козаків — не довелося б говорити і про визвольну боротьбу в середині ХХ століття.

Основна частина заходів цього дня відбулася в селі Медведівка біля пам’ятника Максимові Залізняку. Зокрема на великій сцені відбулася презентація книги Ірини Фаріон “Мовна норма: знищення, пошук, віднова” та книги “Криниця для спраглих”, у яку ввійшли афоризми та сентенції видатного українського режисера, одного з ідеологів ВО “Свобода” Юрія Іллєнка. Ці видання традиційно користувалися великим попитом у громади.

Після презентації відбувся мітинг-концерт, на якому слово мали Руслан Кошулинський, Ірина Фаріон, Роман Коваль і лідери місцевих опозиційних партій. Також виступали музики Тарас Силенко та Сергій Василюк.

Згадуючи про історію повстанців Холодноярщини, народний депутат України Ірина Фаріон зазначила: “Як зробити так, щоб ми були гідні їхньої пам’яті? Або якщо не пам’яті, то прожити життя так, як зробили це вони. Є різні шляхи для того, але те, що ми зібралися тут, — це великий дар. І дуже важливо знати правду про їхню працю і життя, адже ми живемо днями своїх дідів та батьків, своїх дітей та онуків.

Але завжди треба зважати на політичний бік історії. Зараз кажуть, що політика обм’якла, стала прагматичнішою, а це суперечить самому поняттю політики. Тому що ми відбігаємо від істинного призначення людини — свободи. І не зрозуміло чому, адже українці — нація сильних духом, багатим на протистояння, а зараз іде війна з історією, що робить нас правдивими.

Тарас Шевченко дізнавався про Коліївщину не з підручників, а від діда. І тепер, коли ми забуваємо, що таке зброя, нам дають іншу — книгу. Кобзар, який свого часу складався з восьми віршів, зараз є нашою зброєю, кодексом протистояння, вмитий кров’ю. А з тої крові народилися ми з вами. За наші життя заплачено високу ціну.

Є речі, що підсилюють наш дух. Та кримінальна орда, що існує нині, створена для того, щоби випікати наші рани, лікувати нас. Бо там, у “верховному тераріумі”, думають, що для влади над людьми потрібні тільки гроші. Але насправді того мало, щоби панувати. Ми вийшли на ту дистанцію боротьби із своїм внутрішнім ворогом — малоросом. Ми мусимо перемогти його, мусимо стати їм на горло, щоби довести, що перемога — за Україною!”

21 квітня вшанування відбулися в селі Мельники, де тисячі українців пом’янули Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупаку, козаків і старшин полку гайдамаків Холодного Яру. Із промовою виступив лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок, який закликав продовжити героїчний чин холодноярців — боротися та вибороти українську за змістом державу.

Також із промовами виступили свободівці — член Політради ВО “Свобода” Юрій Левченко та заступник голови націоналістичного об’єднання Юрій Сиротюк. Останній від імені громадської ініціативи Народна Шевченківська премія вручив багаторічному організатору вшанувань у Холодному Яру, видатному історику Романові Ковалю Залізного Мамая. Ця нагорода — символ народного визнання та поєднання незнищенності Духу, войовничого та водночас творчого начал. Серед нагороджених цією відзнакою — гурт “КОМУ ВНИЗ”; художники Кость Лавро, Іван Остафійчук; митці Мирослав та Тарас Отковичі; театральні вистави “Про мишей та людей” (театральної компанії “Бенюк і Хостікоєв”) та “Берестечко” під керівництвом Олександра Дзекуна; поети Остап Лапський та Ігор Павлюк; засновник Київської дитячої Академії мистецтв Михайло Чемберджі; письменники Михайло Андрусяк, Василь Шкляр. А відтепер Залізного Мамая здобув і Роман Коваль.

Сиротюк наголосив, що Залізний Мамай має кобзу в руках, але в разі потреби береться за шаблю, і Роман Коваль — не просто письменник, а воїн, зброєю якого є слово.

Після ранкового мітингу урочистості перемістилися на хутір Буда, де височіє 1100-річний дуб Максима Залізняка. Біля храму Праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) настоятель храму протоієрей Василь Циріль провів освячення козацької зброї.

 

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment