Встає Україна повільно…

Акція “Вставай, Україно!”, що нарешті дісталася й півночі країни, Чернігова, показала, як у дзеркалі, і нинішній стан суспільства, і ситуацію в опозиційному таборі.

Петро АНТОНЕНКО

Почнімо з кількості учасників, довкола чого в інших містах спостерігалися цілі детективи. Цього разу все було просто і ясно: міліція, яка раніше зменшувала кількість учасників акції, була майже точна. Названа нею цифра у 2 тисячі була не набагато меншою за реальну: давня Красна площа у центрі міста, де відбувалися і 10-тисячні мітинги, була заповнена на чверть. Дві з половиною тисячі учасників — ось реальна цифра, хоч опозиція збільшила її удвічі.
Місцева влада спокійно поставилася до акції. І дещо дивною була оприлюднена напередодні партією “Свобода”, точніше, одним із її депутатів, розпачлива заява, що влада перешкоджає підвезенню протестуючих на акцію з районів області й навіть спеціально розпочала ремонт залізничної колії між Черніговом та Ніжином, скасувавши кілька електричок. Насправді ж ремонт залізниці між найбільшими містами області розпочався задовго до акції і тривав два попередні тижні.
Сказати про це варто, аби не шукати чорної кішки в темній кімнаті, де її взагалі нема. Чернігів під час Помаранчевої революції виводив на вулиці та майдани набагато більше людей. Тож краще б серйозно проаналізувати ситуацію, принаймні не дорікати людям за “відсутність громадянської активності”.
Ще одна болюча для області й міста тема — Чорнобиль. Адже в Чернігові акція “Вставай, Україно!” відбувалася саме 26 квітня. Тож не варто було обмежуватися лише хвилиною мовчання, якою почали мітинг на площі. Того ж дня, завдяки громадянській активності, акцією протесту чорнобильців під обласною адміністрацією випередили казенний ритуал місцевої влади із завченим покладанням вінків до пам’ятника жертвам Чорнобиля. Справжні чорнобильці вранці сказали владі все: і про недолугу, майже 30-літню “ліквідацію наслідків катастрофи”, і про знущання над чорнобильцями.
Не варто дорікати й завсідникам мітингів — пенсіонерам, що вони дружно подалися на городи й дачі. Земля, на відміну від політиків, ніколи не обдурить людину.
Нині нема жодних сумнівів, що такі акції сьогодні необхідні. Учасники мітингу почули від лідерів опозиції ПРАВДУ, а це потрібно людям і вкрай небажано узурпаторам влади. Лідери опозиційних фракцій ВР — Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок — ще раз вказали на  потребу негайного оновлення влади в державі. Виступи всіх трьох політиків були конкретні, чіткі.
Але, сказавши про необхідність таких акцій, треба додати: лише їх недостатньо. Доповнен­ням до таких десантів має стати щоденна робота опозиції на місцях. На підтвердження тези, озвученої нещодавно одним відомим політиком: революції роб­ляться в столиці, але лише на основі мільйонів, піднятих революцією по всій країні.
Незадовго до акції відбулися сесії міської та обласної рад. Через “органи народного представництва” владоможці разом із олігархами місцевого штибу протягують “народні рішення” — про черговий дерибан земель у заповідних зонах, про більш ніж дивні “переформатування” медичних закладів, імітуючи так звану медичну реформу, про “оптимізацію” соціальної сфери загалом. Опозиційні фракції облради мовчки спостерігають за цим неподобством. Ніхто навіть не подав запит: що це, безгосподарність чи корупція? А виборці все це бачать. Так само, як і те, хто представляє на місцях, в областях, опозиційні сили. У багатьох випадках люди малоавторитетні, якщо сказати м’яко…
Україна встане, і не лише на акцію, а на повен зріст, тільки за потужного руху парламентської опозиції вкупі з позапарламентською. Тільки разом!

Акція 18 травня в Києві буде безстроковою
На Всеукраїнському Зборі
активістів громадянського руху “Спільна Справа”, який відбувся у Києві 27 квітня 2013 року, ухвалили рішення про початок 18 травня безстрокової акції протесту з вимогами негайного проведення президентських і парламентських виборів, а також звільнення усіх політв’язнів.
Для організації безстрокової акції “Спільна Справа” створила координаційний штаб, до якого можуть звертатись усі охочі залишитись у Києві після мітингу парламентської опозиції “Вставай, Україно!”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment