Іван Гречко — «Львів’янин року»

Із нагоди 757-ліття давнього Львова у міській Ратуші відбулися урочисті збори. Цього року за вагомий особистий внесок у розвиток культурного, духовного та громадського життя Львова почесне звання “Львів’янин року” надали Івану Михайловичу Гречку, відомому галицькому колекціонеру, меценату, громадському діячеві, співорганізаторові Інституту колекціонерства українських пам’яток при Науковому товаристві ім. Тараса Шевченка.

Ігор ГАЛУЩАК,
Львів

Навчаючись і мешкаючи з 1946 року у Львові, Іван Гречко був активним учасником культурно-національного та духовно-релігійного життя міста. Зокрема від 60-х років минулого століття він тісно співпрацював із катакомбною УГКЦ, католицькими клубами Польщі, Українським патріаршим світовим об’єднанням, спричинившись до відновлення у 1980-х роках українського католицького академічного товариства “Обнова”, брав активну участь у випуску незалежного журналу “Віра батьків”, був членом-засновником Клубу української греко-католицької інтелігенції (1991 р.), співголовою оргкомітету з повернення до осідку у Львові предстоятеля УГКЦ кардинала Миро­слава-Івана (Любачівського).
А налагодження Іваном Гречком зв’язків із Товариством “Свята Софія” у Римі, організаціями української діаспори Європи, США, Канади спричинило до надходження до Львова численних друкованих видань, що дало можливість створити відділ діаспорної літератури у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Із 1987 року Іван Гречко — співорганізатор та учасник численних виставок українського народного мистецтва практично в усіх музеях міста. Його збірка народного мистецтва, зокрема унікальна колекція гуцульських і покутських ікон на склі наповнила ці вернісажі особливим змістом.
Піклуючись про збереження мистецьких збірок львівських колекціонерів, 2003 року Іван Михайлович став співорганізатором і співзасновником Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при Науковому товаристві ім. Т. Шевченка.
У січні 2013 року меценат-патріот безкоштовно передав свою унікальну збірку творів мистецтва, стародруків та інших раритетів Українському Католицькому Університетові, заклавши основи у створення у Львові нового музею — скарбниці українського народного, сакрального та професійного мистецтва.
“Дякую, що оцінили цей мій маленький внесок у просвітницький розвиток Львова. Буду служити, буду старатися в цьому керунку працювати. Бажаю довгого віку на славу Україні, на славу Львова”, — зазначив під час церемонії Іван Гречко.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment