Рідна і кохана…

dsc_8040
Петро Шульга та Микола Нестерчук вітають Галину Бубало

День Матері — міжнародне свято, яке стосується кожного, хоч ким би він був, хоч де б працював і мешкав. В Україні, як і в більшості країн, його відзначають у другу неділю травня. Серед української діаспори свято матері започаткували 1920 року в Північній Америці, потім воно неофіційно поширилося на Західну Україну, де відтоді стало традиційним і улюбленим. Офіційно в нашій державі цей день почали відзначати згідно з Указом президента від 10 травня 1999 року. Цього року президент Віктор Янукович напередодні свята підписав указ про присвоєння почесного звання “Мати-героїня” понад 5000 матерям, що народили й виховали п’ятеро та більше дітей.

Надія КИР’ЯН
Фото Олександра ЛИТВИНЕНКА

Всеукраїнське товариство “Прос­віта” ім. Тараса Шевченка привітало жінок зі святом і ухвалою Центрального правління нагородило просвітянських активісток Почесними грамотами і “Кобзарями”. 13 травня у Київському будинку вчителя відбувся захід, де вручили нагороди і подарували святковий концерт. Ведуча, заслужена артистка України Тетяна Негрій запросила на сцену для вручення нагород відповідального секретаря ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Миколу Нестерчука, заслуженого працівника культури України Дмитра Ломачука й завідувача відділу просвітянської роботи, члена Національної спілки письменників України Петра Шульгу.
“День матері — найсвітліше свято, — сказав Микола Трохимович. — Бо мати для кожного — це святе, як і наша земля, як Україна, як батьківщина. У народній традиції вшановують триєдиний образ — Божої матері, рідної неньки й матері-України. Мати — це історія, це любов, це культура, це духовність. Що мати прищепить з дитячих років, те людина пронесе через усе життя, такою буде й держава, такою буде й нація”.
Почесні грамоти за внесок у справу українського відродження, розвиток української культури й духовності отримали найактивніші просвітянки, які беруть участь у кожному заході — солістки хору “Просвіта” Оболонського району міста Києва Ніна Позня та Галина Бубало, солістки народного ансамблю “Петрушаночка” Наталія Михолишина, Надія Черниш, Марія Терещук, Ольга Балагура та Юлія Мунтяну, мама дванадцятирічної юної просвітянки, лауреата Всеукраїнських і міжнародних фестивалів Анастасії Калинової.
Дмитро Ломачук вручив Міжнародну премію ім. Валентина Михайлюка — поета, композитора, виконавця — поетесі та співачці з Чернігівщини Світлані Касьяненко, значну частину творчості якої присвячено матерям, бабусям, усьому жіноцтву.
Концертна частина розпочалася з виступу академічного аматорського колективу — хору “Просвіта” Оболонського районного у м. Києві об’єднання “Просвіти”. Художній керівник — відмінник освіти України Раїса Марченко. Як ведеться в традиціях нашого народу, свято почалося з молитви до Божої матері. Хор виконав твір “Під твою милість” Дмитра Бортнянського і низку пісень, присвячених матерям.
Усіх зачарував чудовий виступ народного ансамблю “Петрушаночка” з села Петрушки на Київщині (художній керівник Ірина Сівакова).
Світлана Касьянова прочитала ліричні вірші, присвячені своїм бабусі та матері, а також виконала власну пісню. Доцент транспортного університету, поет Володимир Ткачук подарував слухачам чудові слова, присвячені своїй матері.
Насамкінець Тетяна Негрій зачарувала всіх зворушливою піснею, побажала святкового настрою та всіляких гараздів у переддень ще одного чудового свята — Дня родини.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment