«Князь Володимир» вирушив в історичну путь

dscn7912Георгій ЛУК’ЯНЧУК

15 травня від берега поблизу Південного мосту в столиці України вийшов у похід (наукову експедицію) по Дніпру незвичайний човен — бойова лодія часів Київської Русі ІХ—ХІ століть. Дванадцятиметрова лодія “Князь Володимир” стала логічним завершенням десяти років копіткої наукової роботи членів історичного клубу “Парк Київська Русь” під керівництвом його президента  Володимира Янченка та члена Національної комісії України з питань ЮНЕСКО Сергія Воронова. Унікальність човна в тому, що це єдина в світі точна за корабельною архітектурою й повністю науково обґрунтована реконструкція бойової лодії княжих часів, на яких наші предки ходили в бойові походи по Дніпру-Славуті та по Чорному морю на могутній у той час другий Рим — Константинополь. Вузли й елементи корпусу прадавнього човна конструктивно й зовні відповідають скандинавським бойовим кораблям “драккарам”, що й не дивно, зважаючи на тісні родинні зв’язки з Скандинавією князів та їхніх бойових дружин у Київській Русі у ІХ—ХІ століттях.
У рамках наукової експедиції провели остаточну перевірку — випробування ходових якостей і міцності бойового човна під вітрилами й на веслах. Перший маршрут проліг від давнього Києва до літописного городища Треполь (район сучасного міста Українка). Це той історичний водний шлях, який за часів Київської Русі з’єднував княжу столицю з південними прикордонними форпостами. По завершенні наукової експедиції реконструйовану лодію “Князь Володимир” встановлять на музейному майданчику “Парку Київська Русь”, де мешканці України та гості з інших країн світу зможуть ознайомитися з бойовою лодією Східної Європи ІХ—ХІ століть. Центр, який розкинувся на площі у 50 гектарів у селі Копачів Обухівського району, що на Київщині, вже давно став фактично єдиним місцем, де завдяки ініціаторам і меценатам відтворюється й зберігається велика культурноісторична спадщина Давнього Києва та Київської Русі для наступних поколінь, відомим туристичним місцем, де постійно відбуваються історикокультурні фестивалі для поціновувачів давньої історії, збройового мистецтва й активного відпочинку на природі.
Надалі творці “Князя Володимира” планують здійснити низку наукових експедицій стародавніми водними шляхами, популяризуючи давньоукраїнську лодію як безцінний духовноматеріальний скарб, велике наукове надбання України й усього світу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment