Закохана в колір

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Оксана Ядчук-Мачинська

Уляна ВОЛІКОВСЬКА
Фото автора

“Білий вітер” …Він блукає світами (“Вітер із Македонії”), грає волоссям замисленої панни (“Біла голубка”), несе на нестримних крилах весняний цвіт (“Медитація”), народжує хуртовину (триптих “Така зима”). У полотнах Оксани Ядчук-Мачинської вітер — це не просто символ, а жива істота, посланець-мрійник, який дарує спогад. Ось він палкий і грайливий, а тут переповнений ароматами пробудженої природи, або ж несе прохолоду північного краю. Словом, таке враження, що в картинах художниці заховалися сини та онуки володаря усіх вітрів Стрибога… У цьому можна переконатися, відвідавши виставку “Білий вітер” у галереї “АВС-арт”.
Ідеалістично-філософське бачення світу художниці втілене не тільки на полотнах, а й у назвах картин: “Життя — як сніг”, “Любов — неначе спалах розуміння”, “Враження без берега”, “Птах надії”, “Рожеві відблиски міста”. Виставка має ще одну знакову назву “Вітер змін”. Білий вітер змін Оксани Ядчук-Мачинської дає змогу побачити творчі пошуки художника, техніка якого еволюціонує і змінюється.
“Оксана Ядчук-Мачинська — митець, який підсвідомо вміє себе почути, побачити, відстежити перлинки своєї вразливої натури і перенести їх на полотно, — каже Алла Маричевська, директор галереї “АВС-арт”. — Вона постійно перебуває у контексті європейського мистецтва. Творчість художниці — підтвердження тієї думки, що сучасні митці повертаються до академічного живопису, але використовуючи техніки, які осучаснюють його. “Білий вітер” — ретроспективна виставка з різних серій і циклів. Її назва не випадкова, адже білий вітер, з одного боку, — міфо-поетичний образ, а з другого — як сама ідея, що втілюється в різних метафоричних і символічних сюжетах робіт”.
Працюючи у просторах своєї душі, Оксана Ядчук-Мачинська поруч із вітром витворює образи тельця у небесах (“Священний бик”), птахів (“Дотик Птаха”, “Мрії про майбутнє”), янголів (“Синій бутель”), фантастичних дерев (“Помідорне дерево”), граційних і витончених жінок (“Княжна”, “Свята Хільгерда”). Серед буяння кольорів художниця надає перевагу білому як символу інтимності, чистоти і святості. Так, наприклад, образ Святої Хільгерди у квадриптиху зринув білим по білому, а образ світлоносного тельця як символа України перегукується з давніми віруваннями та легендами.
Переважно всі представлені на виставці пейзажі навіяні подорожами за кордоном, зокрема у Фінляндії, Хорватії. “Кожна робота відображає мій внутрішній стан і є відголоском пережитого дня. Я закохана в колір, тому під час подорожей передусім мене цікавить колористика, дух місця, де перебуваю. Для мене вся планета — то моя земля”, — ділиться думками мисткиня.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment