Влада заборонила мітинг-реквієм у Биківні

19 травня 2013 року на території Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили” у День пам’яти жертв тоталітарного комуністичного режиму мало відбутися традиційне вшанування сотень тисяч українців, розстріляних і захоронених у Биківні. Проте, за словами директора музею, розпорядженням Кабінету Міністрів України було заборонено проводити мітинг-реквієм біля символічного кургану в Биківні.

Аби не допустити забуття, українські священики, заступник голови Верховної Ради України свободівець Руслан Кошулинський і народні депутати-свободівці Ірина Фаріон, Олександр Шевченко, Юрій Сиротюк, Святослав Ханенко здійснили молитву пам’яти мільйонів українців, що загинули від совєцького окупаційного режиму. Після цього з промовами виступили Руслан Кошулинський, Ірина Фаріон та Юрій Сиротюк.
“За жоден інший період історії жоден інший окупант так цілеспрямовано і методично не нищив духовно і фізично українську націю.
Режим Януковича намагається відродити сталінізм і впровадити практику сталінських репресій. Те, що напередодні Дня вшанування жертв тоталітарних режимів влада влаштувала анти­українські шабаші з портретами Сталіна та кривавими червоними прапорами, під якими здійснювалися голодомори, розкуркулення, розстріли, свідчить, що для антиукраїнського режиму і далі головним ворогом залишається український народ”, — сказав Юрій Сиротюк. І наголосив, що влада всіма способами намагається перешкодити вшануванню жертв комуністичних репресій. Ситуація із забороною вшанування жертв, розстріляних у Биківні, — яскравий тому приклад.
“Квінтесенцією цинізму влади у ставленні до Биківнянської трагедії стало те, що з місця пам’яти сотень тисяч замордованих українців влада робить польський військовий цвинтар та затирає пам’ять про загиблих українців.
Коли я сьогодні звернувся до працівника музею з проханням увімкнути звукопідсилювальну апаратуру для мітингу пам’яти та виступу заступника голови Верховної Ради Руслана Кошулинського, він заявив, що ніякої озвучки не буде, бо “прійдут с трізубцамі і начнут сваю антігасударствєнную прапаганду”.
Отож завданням всіх українців залишається не лише берегти пам’ять про наших братів і сестер, які загинули в молосі совєцької окупації, а й усунути антиукраїнський режим Януковича, подолати наслідки його правління, провести суд над Комуністичною партією і її злочинцями та в ім’я мільйонів українців, які мріяли жити в незалежній Україні — нарешті збудувати соціально і національно справедливу державу”, — наголосив Юрій Сиротюк.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment