«Іду з дитинства до Тараса»

23-217 травня у Білолуцькій гімназії Новопсковського району (директор В. Л. Бутенко) на IX обласний з’їзд зібралися члени шкільних гуртків плекання української мови. Cтало доброю традицією, що Департамент освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації та обласне об’єднання “Просвіти” щорічно спільно проводять цей важливий виховний захід.
Гуртківцям Луганської ЗОШ № 5 і Металістської школи Слов’яно­сербського району (керівники — учителі української мови та літератури Л. П. Шовкопляс та Г. І. Скосаревська) дуже сподобалася екскурсія до Шевченківської світлиці та Зали з народознавства, яку провели їхні ровесники. А ще вони були у захваті від концертної програми, підготовленої гуртківцями, вразило, як білолуцькі гімназисти інсценізували драматичні твори Тараса Шевченка й Івана Нечуя-Левицького.
18 травня у с. Свистунівка Сватівського району з ініціативи голови районного осередку “Просвіти” Євгена Дзюби та за активної участі меценатів-просвітянських активістів обласного об’єднання Сергія Зятева, Дмитра Снєгирьова, Сергія Шакуна відбувся V обласний відкритий Шевченківський конкурс-фестиваль юних аматорів художнього читання. Журі прослухало читців творів Тараса Шевченка. Для однієї з учасниць творчих змагань — сватівчанки Ганни Буряк — українське вбрання надіслала її родичка з Австралії, наша землячка, Почесний член ОО “Просвіти” пані Домна Даців. Тож про цей конкурс знають і вболівають українці й на далекому Зеленому Континенті.
Найбагатшим на події, присвячені вшануванню нашого Пророка, виявилося 22 травня. Просвітяни обласного центру поклали квіти до монумента Тарасу Шевченку, узяли участь у відкритті виставки Шевченкіани луганського колекціонера Вадима Кірєєва у просвітянському приміщенні Українсько-канадського центру “Відродження”. Збирачеві вдалося придбати кілька десятків “Кобзарів”, виданих у різні роки в різних країнах світу, книг про життя і творчість поета, збірок із нотами українських композиторів до поетичних Шевченкових творів; прикрасили експозицію медалі з зображенням Т. Шевченка, значки, монети, поштові конверти і марки, що випускалися до ювілейних дат тощо. Дізналися про цю подію мешканці міста та області завдяки ЗМІ. Це була лише одна з перших спроб обласної “Просвіти” і колекціонера показати в історичному розрізі, як широко і різноманітно вшановують ім’я Кобзаря різні покоління українців.
24 школярі нашого краю — переможці обласного конкурсу дітей та юнацтва “Іду з дитинства до Тараса…” та інших творчих змагань — разом із керівниками-вчителями відвідали могилу Тараса Шевченка в Каневі, що стало можливим завдяки патріотичній програмі Американського Злукового допомогового Українського комітету.
У Стаханові просвітяни (голова міського об’єднання Ніна Гейко) зібралися разом із працівниками Управління внутрішньої політики міської ради та міської бібліотеки біля символічного каменя на місці майбутнього пам’ятника Тарасові Шевченку: читали твори Кобзаря, згадували сторінки з його життя. Проект бронзового монумента поета запропонував луганський скульптор Віктор Заколюкін. Луганське обласне та Стахановське міське об’єднання “Просвіти” звертаються до всіх небайдужих підтримати посильними внесками грошовий фонд для побудови пам’ятника в Стаханові. Адже мешканці мріють прийти на поклін до поета у рідному місті в день 200-річного ювілею Кобзаря.
Ці та інші заходи, присвячені Шевченковому ювілею 2014 року — у програмі громадського Шевченківського комітету, який діє при ОО “Просвіти” вже кілька років поспіль. Їх постійно висвітлює журналістка-просвітянка Валентина Кушніренко через спільний медіа-проект “Ім’я Тараса Шевченка на Луганщині” Луганського обласного державного радіо та обласної “Просвіти”.
Найголовніше завдання — надалі популяризувати творчість українського генія.

Прес-центр Луганського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment