Легенди Дубенського замку

Євген ЦИМБАЛЮК,
Рівненська обл.

Аби побачити зміни, що відбулися на теренах замку, довідатися про втілені проекти і перспективи розвитку, до заповідника з’їхалися журналісти з Рівненської, Волинської, Тернопільської областей.
Своєрідна родзинка прес-туру експозиція “Каземати ХVІІ століття”, створена на основі опису коштовностей від 1616 року. Цей давній реєстр скарбів, зброї, харчів знайшли в архівах і переклали музейники з польської мови. Нині ж, відштовхуючись від цих даних, у приміщеннях підземелля, які пустували, працівники заповідника відтворили колишню епоху. Результат їхніх старань — цікава виставка, потрапивши на яку, справді відчуваєш себе у середньовіччі. Тут і макетний показ середньовічних сцен, і різноманітна зброя, і запаси продовольства, й інформаційно-подієвий екскурс у минуле…
У сусідній підземній частині зібрано знаряддя для тортур і покарань, які використовували в давнину. Тут представлено більше десятка найуживаніших колишніх знарядь для страти чи допиту.
Загалом у Державному культурно-історичному заповіднику м. Дубна відкрито сім постійно діючих виставок, і вони стали своєрідним стимулом для збільшення кількості туристів. Як відомо, у давнину дубенська фортеця була чи не найбагатшою у Європі, а нині, відроджена та багато в чому примножена, повинна відтворювати для сучасників оту багатющу колишню історію. І люди йтимуть сюди, якщо їм запропонувати широку палітру пізнавальних, просвітницьких, зрештою побутових послуг.
Леонід Кічатий, директор заповідника, поділився з журналістами планами щодо розвитку пошукової, виставкової, наукової, розважальної сфери. Звернув увагу на втілення цікавого проекту “Легенди та привиди Дубенського замку”, в рамках якого діятимуть нічні екскурсії. Нині йде підготовка до спорудження каплички, де розміститься найдавніша ікона, яка збереглася в палаці з середньовіччя. Триває також практика проведення “історичних” весіль на території замку, укладання договорів із закордонними установами задля залучення закордонних туристів, як це було зроблено нинішнього року із Гнєвським замком (Польща) та Тракайським музеєм (Литва). Буде організовано низку фестивалів і свят, виставок, вистав… А своєрідним цьогорічним вінцем старань і прагнень працівників Дубенського замку має стати повернення на батьківщину Дубенського Четвероєвангелія, яке вважають старшим за Пересопницьке Євангеліє.
Дубенський замок як туристичний, культурно-історичний, просвітницький об’єкт розвивається, збагачується новими проектами, ідеями.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment