Що за звинуваченнями у фашизмі?

Влада вже не придумає, що сказати народу щодо численних провалів в економіці, проблем у гуманітарній сфері, погіршенні життєвого рівня населення. У таких випадках вигадують якісь “страшилки”, аби тільки відволікти увагу громадян. Цього разу вдалися до “загрози фашизму”, проводять якісь “антифашистські марші”. Але коли регіонали обзивають патріотів України фашистами, це не просто лицемір’я, це брутальна фальсифікація. Адже саме тоталітарний, комуністичний режим СРСР був першим союзником фашистів ще в довоєнні роки. А нинішня влада в країні за суттю посткомуністична, та ще й у тісному союзі з нинішніми комуністами — ідейними спадкоємцями союзників нацизму.

Сергій ГОРИЦВІТ, м. Одеса

29 травня 2013 року Приморський суд Одеси задовольнив позов активістів партії УДАР і зобов’язав мера міста Олексія Костусєва і 88 депутатів міськради вибачитися перед мешканцями Одеси за розпорядження під назвою “Фашизм не пройде”. У позові ударівців зазначалося, що 21 грудня 2012 року, коли мешканці міста “штурмували мерію”, Костусєв ініціював ухвалення міськрадою документа — звернення міського голови до мешканців Одеси “Фашизм не пройде”, у якому назвав людей, що зібралися перед будівлею мерії, “недобитими спадкоємцями фашизму” і “фашиствующими молодчиками”. Серед протестувальників, які тоді зібралися біля мерії, були не тільки представники опозиційних політичних сил, а й підприємці ринків Одеси, ошукані інвестори довгобудів, захисники дитячої вітрильної школи в Отраді, активісти громадської організації “За всю Одесу”. Після того, як розпорядження міського голови з’явилося на офіційному сайті міськради, одеські ударівці подали позов до суду, в якому вимагали офіційних вибачень від Костусєва.
І ось суд виніс рішення: “Олексію Костусєву і 88 депутатам публічно вибачитися перед одеситами через муніципальну газету “Одеський вісник”. Тож УДАР справу виграв.
Мені випало бути свідком тих подій. 21 грудня Одеська міська рада проводила сесію. Її й пікетувало близько двохсот одеситів, невдоволених роботою місцевої влади.
Аби відволікти увагу одеситів від безладу в місті, міськрада постійно вдається до розпалювання ворожнечі. Керують там регіонали на чолі з мером Костусєвим. Тепер вони заходилися нищити українські назви вулиць. Особливе обурення громадськості викликала пропозиція перейменувати вулицю Івана та Юрія Лип. Для українофобів Липи — “фашисти, націоналісти, бандерівці”. Такої ж думки й уродженець Сахаліну, колишній викладач “наукового комунізму” Олексій Костусєв.
Із протестом проти спроби викреслити з пам’яті одеситів імена Івана та Юрія Лип виступила інтелігенція Одеси. Відомі літератори, історики, просвітяни підписали відкритий лист протесту. Та мерія не почула цих застережень.
Представники УДАРУ того дня прикріпили на огорожі плакат “Іван та Юрій Липи — гордість Одеси” і разом зі святим Миколаєм стали пригощати всіх присутніх миколайчиками та цукерками, частували гарячим чаєм.
Та раптом біля входу в мерію зчинилася колотнеча, свободівці прагнули потрапити до приміщення. Виявилося, що за чиїмсь розпорядженням на сесію не пропустили народного депутата України, голову Одеської обласної організації ВО “Свобода” Павла Кириленка, хоч нардепи-регіонали Ігор Марков, Світлана Фабрикант та Геннадій Труханов пройшли туди безперешкодно. Тож щоб допомогти своєму лідерові потрапити на сесію, свободівці вдалися до штурму.
Штурмуючих зустрів посилений загін охоронців приватної фірми, яких міськрада найняла на кошти громади. Коли кільком протестувальникам таки вдалося потрапити у фойє, охоронці пустили в хід газові балончики, вогнегасники й струмені води з брандспойтів.
Того дня депутати вулицю таки перейменували. За словами Костусєва, таке рішення ухвалено наперекір учасникам акції протесту, яких він назвав “купкою негідників” і “фашистами”.
Цей інцидент місцеві українофоби використали як привід для нової антиукраїнської істерії. Обласна організація Партії регіонів негайно оголосила про створення у місті “антифашистського комітету”. А нардеп-регіонал Ігор Марков пообіцяв, що відсіч свободівцям даватимуть якісь “народні дружини”. І пішло-поїхало…
На ці виклики місцеві осередки партій “Свобода”, “Батьківщина” та УДАР лише посилили свою активність, даючи відсіч подальшій русифікації Одеси.
Нинішнє рішення суду, який кваліфікував обзивання людей фашистами протиправною дією, — одна з перемог опозиціонерів. Своїм галасом про “загрозу фашизму” владі не вдасться відвернути увагу громадськості від численних провалів у всіх сферах життя.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment