Об’єднання: процес пішов?

Головна новина українського політикуму — об’єднання найбільших партій опозиції “Батьківщини” і “Фронту змін”. Офіційно це відбулося на об’єднавчому з’їзді у суботу 15 червня на Михайлівській площі столиці.

Петро АНТОНЕНКО

Напередодні обидві партії провели свої з’їзди. “Фронт Змін” ухвалив рішення про саморозпуск партії і злиття її з “Батьківщиною” — на основі індивідуального вступу своїх партійців у об’єднану партію. З’їзд “Батьківщини” переобрав Юлію Тимошенко на посаду голови партії і обрав нове керівництво. Колишній лідер “Фронту Змін” Арсеній Яценюк, щойно отримавши квиток нового члена партії “Батьківщина”, тут же був обраний головою її політради.
Отже, те, що було задеклароване виборцям мало не рік тому перед початком парламентської виборчої кампанії, нарешті зрушило з місця. Адже дві партії цим об’єднанням задекларували процес “формування найпотужнішої демократичної партії для відновлення демократії та справедливості в Україні”.
Але варто згадати, що торік, ідучи на вибори як Об’єднана опозиція під прапором партії “Батьківщина”, адже новий закон ліквідував на виборах блоки партій, Меморандум про спільну участь у виборах і в наступному парламенті підписали 7 партій. Це “Батьківщина” (лідер Ю. Тимошенко), “Фронт змін” (А. Яценюк), “Громадянська позиція” (А. Гриценко), “За Україну” (В. Кириленко), Народний рух України (Б. Тарасюк), Партія “Реформи і порядок” (С. Соболєв), “Народна самооборона” (Ю. Луценко). Усі ці партії, принаймні на словах, декларували майбутнє об’єднання в єдину партію, найімовірніше всього на базі тієї ж “Батьківщини”. Обіцянки ці давно забули. Юрій Луценко оголосив про “припинення”, тобто фактичний саморозпуск свого політичного проекту “Народна Самооборона”. Недавно НРУ “влив” у себе Українську народну партію, але, схоже, від партії можуть відколотися деякі обласні організації. Не марно ж на Михайлівській площі було оголошено про об’єднання з “Батьківщиною” і якоїсь “частини Народного руху”.
Інша історія з партією “Реформи і Порядок”. Її в суботу також було названо як таку, що об’єдналася з “Батьківщиною”. Утім, досить умовно. Напередодні, у п’ятницю, ПРП чомусь не спромоглася провести з’їзд, який би ухвалив саморозпуск партії. Її голова Сергій Соболєв пояснив, що такий з’їзд і таке рішення планується на вересень, що перед цим треба провести ліквідацію обласних і районних організацій ПРП. Однак це ж не заважало провести з’їзд і так само, як “Фронт Змін”, ухвалити принципове рішення про саморозпуск і влиття в “Батьківщину”.
Нарешті про дві останні партії цієї “сімки”. Це, безумовно, “партіїпрізвища”, які тримаються на імені лідерів. Голова “Громадянської позиції” Анатолій Гриценко давно вже є “дисидентом й інакодумцем” в Об’єднаній опозиції, хоч був другим номером її виборчого списку, одразу після Яценюка. Він заявив, що в нову партію його ніхто особливо не запрошував. А лідер партії “За Україну” В’ячеслав Кириленко мотивував відмову злиття ідеологічними причинами, мовляв, ми “правіші” від “Батьківщини”. Хоча восени, у розпал виборчої кампанії, той же Кириленко, разом з Яценюком, говорили на брифінгу в парламенті, що партія “За Україну” невдовзі вливається у “Фронт Змін”.
Наш демократичний політикум ніяк не позбудеться вірусу роз’єднаності. Та це ще й постійно “підігрівають” зовні. Ось і в ці дні надто багато злостивих коментарів щодо об’єднання двох партій, розмов про якісь суперечності між старою гвардією “Батьківщини” і новою в особі “фронтменів” із їхнім (тепер уже спільним) лідером Яценюком. Усі ці розмови мають відступити на другий план перед головним: об’єднання партій відбулося.
Урешті, це прогнозувалося. Арсеній Яценюк свій вибір зробив понад рік тому, коли пішов на вибори разом із “Батьківщиною”. По суті, уже тоді він ліквідовував свій також лідерський політичний проект — партію “Фронт змін”. Двох (на той момент) років правління регіоналів на чолі з Януковичем вистачило, щоб зрозуміти просту істину — сила демократії справді лише в єдності. Важливо також, що Арсенія Яценюка однозначно підтримала Юлія Тимошенко, лідер не лише “Батьківщини”, а й Об’єднаної опозиції. Саме вона рекомендувала з’їздові партії обрати Арсенія Яценюка головою політради.
Об’єднавчий з’їзд ухвалив ідеологічний Маніфест оновленої і об’єднаної партії “Батьківщина”, який підготувала Юлія Тимошенко. У ньому чітко задекларовано, що партія за повноправне членство України в Євросоюзі. Це щодо всіляких “Митних” та інших союзів. Також у Маніфесті підкреслюється, що єдиною державною мовою має бути лише українська. Маніфест засуджує нацизм і сталінізм “як явища одного порядку, котрі несли з собою геноцид, порушення прав та свобод людини, військові злочини та злочини проти людства”. А це відповідь регіоналам, які намагатимуться, готуючись до президентських виборів, “розкручувати” тезу “антифашизму”, вдаючи, нібито не знають, що “комунізм дорівнює фашизм”. А нинішня влада по суті прокомуністична.
Об’єднавчий з’їзд підтримав висунення Юлії Тимошенко кандидатом у Президенти України на наступних виборах. Також з’їзд вимагає скасування всіх антинародних рішень, ухвалених нинішньою владою, зокрема і в соціальній сфері. Ще одна вимога — проведення в столиці цього року виборів мера і Київради.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment