Утверджуємо українство

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

18 червня в залі Національної спілки письменників України відбулися звітновиборні збори Київської міської організації ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка. 45 делегатів з усіх районів столиці заслухали звіт голови — професора Івана Пилиповича Ющука. Серед досягнень попереднього правління міської організації — створення в Інтернеті сайта Київської міської “Просвіти”, 17 засідань Клубу української мови і культури,  організація наукових конференцій у Києві та Тернополі, присвячених кооперативному рухові в Україні, проведення творчих вечорів поетапісняра Євгена Гущина й поетесипіснярки Надії Данилевської, засідання, присвячене 500річчю від дня народження українського публіциста й філософа Станіслава Оріховського, проведення серед учнів Києва двох конкурсів художніх творів в усіх жанрах на вільну тему, кілька засідань створеної творчої студії “Четвертий четвер” для студентської молоді, щомісячні засідання молодих істориків, чотири поїздки молоді визначними місцями України, проведення у навчальних закладах концертів народної пісні, вистав і творчих вечорів Оболонською, Дарницькою та Солом’янською районними організаціями. Центральному правлінню було запропоновано відзначити керівника Дарницької районної організації Надію Миколаївну Якименко та вчительку школи №187 Ольгу Миколаївну Ходацьку медаллю “Будівничий України”.
Серед завдань, які стоятимуть перед новим правлінням, Іван Пилипович вирізнив наступні: активне залучення у “Просвіту” студентської молоді та викладачів, встановлення тісних зв’язків з товариством “Знання”, налагодження видавництва масовим накладом популярних просвітницьких брошур, популяризація та поширення газети “Слово Просвіти”, отримання власного помешканняофісу та налагодження дисципліни в зборі членських внесків. Серед загальнополітичних завдань — гідне відзначення 200річчя Т. Г. Шевченка та протидія русифікаторським планам нинішнього міністра освіти.
Присутні на зборах подякували Івану Пилиповичу за плідну працю та взяли до відома його заяву про складання з себе обов’язків Голови правління в зв’язку з поважним віком та зайнятістю науковою діяльністю. Новим головою серед двох запропонованих делегатами кандидатур з невеликою перевагою голосів став відомий діяч у галузі національної культури композитор Кирило Стеценко. Заступником обрано Олексія Курінного. До складу правління також увійшли: Іван Ющук, Галина Яблонська, Надія Якименко, Зоя Голота, Богдан Березенко, Тарас Компаніченко, Олексій Кляшторний. Також обрано Контрольноревізійну комісію у складі Віталія Чабана, Михайла Кублія, Миколи Бондара.
На загальноукраїнський з’їзд просвітян, який відбудеться восени, обрано делегатами Зою Голоту та Ольгу Пугач.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment