Щоб словодумка жила в ілюстрації

Уляна ВОЛІКОВСЬКА

У будь-якій книзі важливе не лише мистецтво авторського слова, а й його втілення в оригінальній архітектурі видання. Коли словообраз і словодумка як єдине ціле живуть в оформленні та ілюстраціях видання, тоді народжується Красива Книга, на зустріч із якою читач іде з особливим захопленням.
У час розвинених комп’ю­терних технологій молоді митці мають неабиякі можливості реалізувати неординарні ідеї в оформленні книги, спираючись на здобутки попередників. Аби підтримати талановитих художників, брати Олександр та Сергій Харуки цього року заснували пам’ятну відзнаку “Достойному” за досягнення в галузі мистецтва друкованих видань. Урочисте нагородження перших переможців, випускників кафедри графіки НТУУ “КПІ”, відбулося у Видавничо-поліграфічному інституті. “Ми всі стоїмо на плечах попередніх поколінь, тому відзнаки у трьох номінаціях присвячені художникам, які свого часу зробили неабиякий внесок у мистецтво книги”, — сказали брати Харуки.
Серед 19 магістрів, які брали участь у конкурсі, номінацію “За комплексне оформлення проекту” імені проф. Б. Валуєнка отримала Заріна Гетьман. Нагороду вручив Борис Васильович, сказавши, що запровадження премії братів Харуків надзвичайно важливе, бо це свідчить про багатовекторність мистецтва книги.
Люсьєна Левко стала переможницею у номінації “За винятковість оформлення та ілюстрування” ім. Г. Кузнєцова, яку вручив син художника Вадим Кузнєцов. А Катерина Штанко нагородила відзнакою “За оригінальність творчого задуму” ім. О. Штанка Наталію Вараву.
За словами Людмили Таран, премія братів Харуків — приклад активної позиції, бажання мислячих людей підтримати прогресивну, талановиту молодь України. “У цьому сенсі логічно бачити премію братів Харуків як продовження премій Гусейнова, Рутківського та інших. Звичайно, згадуються слова Євгена Чикаленка про те, що Україну потрібно любити не тільки до глибини своєї душі, а й до глибини своєї кишені. Якщо цей позитивний вектор розвиватиметься, і постане безліч різноманітних премій, то від цього виграють усі, не тільки нагороджені”, — каже письменниця.
Викладачі, гості свята, проводжаючи художників-початківців у майбутній шлях творчості, побажали їм світлої зорі та прагнення досконалості у мистецтві книги.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment