Маневри довкола Основного Закону

Леонід Кравчук: “Остаточні зміни до Конституції будуть восени”
Конституційна асамблея планує остаточно затвердити проект концепції змін до Конституції восени 2013 року. Про це заявив журналістам колишній президент (1991—1994 рр.), голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук.
“Дамо час громадянам, громадським організаціям… подавати свої пропозиції. Ми їх десь до вересня опрацюємо й тоді відбудеться засідання (Конституційної асамблеї) і тоді будемо переконувати проголосувати за проект концепції (змін до Конституції)”, — сказав Л. Кравчук.
Голова Конституційної асамблеї зазначив: поки що передчасно давати якісь оцінки до проектів змін до Конституції, оскільки остаточний варіант, ухвалений асамблеєю, ще може змінюватися, може суттєво відрізнятися.
Крім того експрезидент повідомив, що попередньо перше засідання асамблеї відбудеться в середині вересня. Але заявляти, що всі члени Конституційної асамблеї підтримають запропоновані зміни, поки ще рано, наголосив Л. Кравчук.

Марина Ставнійчук: “Зміни до Конституції доопрацьовуватимуть”
Конституційна асамблея прийняла за основу проект концепції змін до Конституції і планує доопрацьовувати його до осені. Про це повідомила секретар Конституційної асамблеї Марина Ставнійчук після засідання Конституційної асамблеї 21 червня. На її думку, потрібно узагальнити ті пропозиції, які були озвучені, зокрема парламентськопрезидентська, парламентська чи президентська модель управління, а також пропозиція про двопалатний парламент.
За словами М. Ставнійчук, до кінця жовтня Конституційна асамблея зможе вийти на той проект концепції, який затверджуватиметься. Також М. Ставнійчук не виключила, що засідання асамблеї може відбутися і раніше: може бути проведений комплекс заходів у рамках роботи асамблеї, зокрема і за проектом щодо судоустрою та правосуддя та інших питань.

Леонід Кучма назвав роботу Конституційної асамблеї безглуздою
Колишній президент Леонід Кучма вважає безглуздою діяльність Конституційної асамблеї. Про це він сказав журналістам 21 червня.
“Ви знаєте, коли треба спустити пар, то шукають такий захід, на який би всі звертали увагу, а не на проблеми, що існують. Можна робити зміни (до Конституції) і без Конституційної асамблеї”, — сказав експрезидент.
На його думку, складно очікувати, що всі рішення асамблеї невідкладно втілять у життя: “Я не думаю, що ця Конституційна асамблея чи референдум щось вирішать… Усе одно треба буде пройти через парламент  щодо Конституції…”.
Л. Кучма вважає, що Конституцію не треба занадто часто змінювати, але при цьому висловив особисте переконання, що Україні слід повернутися до парламентськопрезидентської форми правління.
Як відомо, Конституційна асамблея має намір остаточно затвердити проект концепції змін до Конституції восени 2013 року.
17 травня 2012 президент Віктор Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові.

Леонід Кравчук: “Закон про референдум ухвалений із порушенням Конституції”
Експрезидент, голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук вважає, що закон про всеукраїнський референдум був ухвалений із порушенням 13 розділу Конституції. Також він зазначив, що його думку розділяє і Європейська комісія “За демократію через право” (Венеціанська комісія), яка у своєму висновку відзначила низку невідповідностей цього закону європейському законодавству.
Він підкреслив, що висловив тільки свою суб’єктивну думку й не може спрогнозувати рішення усієї Конституційної асамблеї з цього питання. “Це значить, що потрібно доопрацьовувати закон про всеукраїнський референдум, щоб він відповідав чинній Конституції”, — сказав Кравчук.
Як повідомлялося, Венеціанська комісія вважає прийняття поправок до Конституції на референдумі такими, що шкодять конституційній стабільності й законності.

pravda.com.uа

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment