Пізнаймо себе!

Надія КИР’ЯН

Понад сто років тому, коли створювалася “Просвіта”, одним із найголовніших завдань було масове просвітництво народу. Для цього випускали брошурки з основоположними працями українських державників, доступні за ціною для кожного, поширювали їх “від дверей до дверей”.
Нині, коли український інформаційний простір окупований, ідуть глобалізаційні процеси, загрозливі для життя нації, метод “від дверей до дверей” (прочитав — передай іншому) знову набуває актуальності. Теоретичні засади української державності ґрунтовно розроблено, суспільні процеси глибоко проаналізовано і виникає необхідність усіма можливими засобами донести правду до людей.
Професор Іван Ющук виявив ініціативу, а Київське міське об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка почало реалізовувати видання найважливіших праць наших теоретиків і поширювати їх. Минулого року Іван Пилипович започаткував серію “Пізнаймо себе, українці”, упорядкував і надрукував дві брошури: академіка Анатолія Погрібного “Шевченкові імперативи і ми” та кандидата історичних наук, письменника, публіциста Володимира Петрука “Країнанарод(и)держава” (дослідження про хронологічну давнину “української спільноти”).
Цього року вже видано брошури: Анатолія Погрібного “Поясніть ще раз, хто є націоналіст”; “Страхітливий злочин імперії”, куди увійшли стаття Івана Ющука “Голодомор 1932—1933 років — спланований злочин”, висновок Національної комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права щодо правового визначення Голодомору та інші документи про цю трагедію; Анатолія Погрібного “Бій за українську державність триває”; кандидата історичних наук, професора Раїси Іванченко “Перші історичні кроки української державності”. Проект триває.
У кожній брошурі міститься коротка біографія авторів розвідки, примітки тощо.
Ці книжечки дуже зручні у використанні, стануть в пригоді вчителям, студентам, пропагандистам, а також кожному, хто цікавиться українською історією і сприяє побудові справді незалежної, демократичної, справедливої української держави. Про важливість цієї серії можна сказати словами Раїси Іванченко: “Україна як держава має свою велику й повчальну історію. І її не треба приховувати — треба знати. Для української ж сучасності вона відіграє важливу, коли не вирішальну роль у формуванні української політичної культури й новітньої нації. Адже звернення до джерел історії, до національних і культурнодержавницьких надбань посилює почуття ідентичності та єдності українського народу, коли його власну державницьку традицію намагаються вирвати з пам’яті й містифікувати, щоб духовно знесилити й знищити його”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment