Волинь

Президент Польщі Броніслав Коморовський 14 липня вшанує жертв Волинської трагедії в Луцьку.
Але, попри сподівання польських чиновників, президент України Віктор Янукович не братиме участі у заходах у Луцьку. “Під час цих урочистостей українську державу на відповідному рівні представлятиме хтось інший”, — заявив Б. Коморовський на прес-конференції 3 липня.
14 липня в Луцьку відбудуться заходи з нагоди 70-річчя Волинської трагедії. Католицьку службу має правити львівський архієпископ Римо-Католицької Церкви Мєчислав Мокшицький.
Церемонією в Луцьку вшанують поляків, убитих українцями під час Волинської трагедії. Також планується вшанувати українців, які рятували поляків. Не повідомляється, чи ушанують українців, убитих поляками, і поляків, які рятували українців.
Під час зустрічі у Луцьку Коморовський та представники української влади говоритимуть про встановлення в Україні монумента жертвам Волинської трагедії.
Перед цим, 11 липня, Коморовський має вшанувати “польські жертви злочину ОУН—УПА 1943—45 років”, відкривши пам’ятник у районі Жолібож у Варшаві.
Коморовський високо оцінив спільну декларацію УГКЦ і Римо-Католицької Церкви, підписану до 70-річчя Волинської трагедії.
Нагадаємо, у Сеймі (нижній палаті польського парламенту) тривають узгодження тексту резолюції з приводу 70-річчя Волинської трагедії. Планується, що вона буде названа “етнічною чисткою з ознаками геноциду”.
У червні 2013 року Сенат (верхня палата польського парламенту) підтримав резолюцію до 70-річчя Волинської трагедії, де події 1943 року визначаються як “етнічна чистка українськими націоналістами польського населення з ознаками геноциду”.
Перед тим польські ЗМІ повідомили, що польський меморіал у Биківні відкрито без офіційних погоджень з українською владою, але за домовленістю на рівні президентів обох країн.
У вересні 2012 року президент Коморовський зазначив, що польській владі простіше домовитися з історичних питань з Януковичем, ніж із попередньою владою.
У червні 2011 року планувалося, що президенти Янукович і Коморовський спільно візьмуть участь у відкритті меморіальних комплексів у Волинській області (убитим полякам) і Люблінському воєводстві (убитим українцям). Цього досі не відбулося.

Інформація із сайтів zik.ua та volynpost.com

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment