Хустка як оберіг родини

Ромни відвідала жіноча делегація з Києва. Тому було кілька причин: ювілей місцевої співачки Любові Усової, виставка “Мамина хустка — оберіг родини”, презентація Міжнародної організації “Федерація жінок за мир у всьому світі” та відкриття міжміського відділення у Ромнах.
Організаторами заходу стали Всеукраїнський фонд культури на чолі з героєм України поетом Борисом Олійником та Міжнародна організація “Федерація жінок за мир у всьому світі”, яку очолює номінант звання “Українська мадонна” Тетяна Коцеба.

Валентина ЄФРЕМОВА,
член правління Українського фонду культури, голова Роменського відділення УФК, заслужений працівник культури України, мистецтвознавець
Фото автора

Хустка має свою історію і як оберіг жінки та родини, і як предмет національного одягу, і як жіночий головний убір. Зображення хустки можна зустріти в усіх старовинних рукописах, на численних картинах відомих художників. Власну колекцію (яка налічує понад 300 екземплярів) представила заступник голови “Слов’янського комітету” Людмила Грабовенко. Розмай хусток прикрасив центральну залу бібліотеки ім. Б. Антоненка-Давидовича, серед яких були експонати з 300- та 100-річною історіями. Колекція стала доступною для глядачів завдяки підтримці Київського міського центру “Родинний дім” (директор Козлова).
Любов Усова урочисто представила вірш-присвяту маминій хустці. За вагомий внесок у розвиток культури Роменщини та самовіддане служіння Мельпомені Любові Василівні вручили Почесну грамоту від міського голови Миколи Калашника. Як зазначив заступник мера Андрій Клименко, творчий шлях Усової сповнений високих досягнень, її унікальний голос є прикрасою культурно-мистецьких заходів рідного міста та усієї Сумської області.
Міжнародна організація “Федерація жінок за мир у всьому світі” докладає чимало зусиль для збереження сімейних цінностей, підтримки самотніх жінок, дитячих будинків, ветеранів та багатодітних родин. Діяльність організації має широку географію. І ось Сумщина має нагоду заснувати свій осередок, тим паче, що активісток у місті достатньо. Це і поетеса, депутат міської ради Зоя Солярик, директор Центральної міської бібліотеки ім. Бориса Антоненка-Давидовича Ніна Рослова, директор дитячої музичної школи Тетяна Охотник, онука Олександри Деревської Наталія Рудейко з чоловіком, учитель англійської мови Людмила Павлюк та інші. З пропозиціями взаємної діяльності виступила головний спеціаліст відділу культури комітету міської ради Світлана Сухан, директор навчально-виховного комплексу ім. А. Йоффе Лідія Скрипка, виконавчий директор Роменського міського відділення УФК Віктор Стрельченко.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment