Конфлікт у Білій Церкві

Унаслідок конфлікту, який спалахнув у Київському академічному обласному музично-драматичному театрі ім.Саксаганського 21 червня 2013 р., актори, вокалісти, режисери, звукорежисери та директор з творчої діяльності написали заяви про звільнення. Колектив (загалом 10 осіб) заявляє про грубе порушення прав співробітників театру з боку його керівництва і просить захисту, направивши листи депутату Верховної Ради України Богдану Бенюку та голові Національної спілки театральних діячів України Лесю Танюку.

Тетяна ВИГОВСЬКА,
м. Біла Церква

“Унаслідок комерційної спрямованості театру, — заявляють підписанти, — колектив працює ненормовану кількість годин. У гонитві за грошима перепрацювання серед творчої групи є нормою. Щоб це приховати, в театрі ведеться два табелі обліку робочих годин: один, в якому вказано восьмигодинний робочий день, в бухгалтерію, а інший, який висвітлює справжню картину, призначений особисто для директора В. Ускова. Перепрацювання іноді сягають 47 годин на місяць, ніяк не оплачуються, так само не оплачується велика кількість третіх викликів, що є грубим порушенням колективного договору (п.6.6 “Адміністрація виплачує артистам за третій виклик денну заробітну плату на основі детальної записки завтрупи та наказом директора”).”
“Грубим порушенням прав є видача відгулів у наказовому порядку, а не за потребою працівника, — йдеться в листі. — Виробничі травми так само не документуються і не оплачуються. Більше того, їх ретельно приховує директор. Усі ці кричущі порушення замовчуються колективом зі страху потрапити в немилість директору, який відразу апелює звільненням і позбавленням квартир, вдаючись до образ із вживанням нецензурної лексики”.
Творчий колектив засвідчує, що профспілка не захищає його інтереси, тому що підконтрольна керівництву. “Голова профспілки — наближена до директора людина”, — заявляють підписанти листа.
Також вони повідомляють, що художня рада театру не здатна самостійно приймати рішення: “Яскравим прикладом цього є нарада художньої ради в цьому сезоні з приводу присвоєння театральної премії “Браво”. Художня рада ухвалила рішення про присвоєння премії “Краща вистава” постановці “Останній строк” (реж. В. Є. Петренко). В’ячеслав Валентинович Усков ігнорує рішення худради і привласнює нагороду, віддаючи її виставі “Нелегалка”, режисером якої є сам”.
Звільнені працівники не задоволені й репертуарною політикою театру: “Репертуар нашого театру задихається від великої кількості неякісної, другосортної драматургії. З подачі В’ячеслава Валентиновича на сцені театру панують низькопробні комедії, без уваги залишається якісна українська та зарубіжна класика”.
Натомість, за словами творчого колективу, директор змушує безкоштовно розважати його знайомих та родичів на корпоративах: “Пріоритетним напрямком роботи театру є численні “халтури”, а саме: виїзні мобільні групи, що обслуговують пиятику, або дні народження представників керівних посад, церкви, преси та родичів самого В. В. Ускова”.
Також екссаксаганці впевнені, що директор забезпечує посадами своїх родичів та протеже: “Безліч родичів Ускова займають посади в театрі. Головний балетмейстер (Д. Фрідинський), чиї професійної якості не відповідають займаній посаді, близький друг і протеже Ускова. Колектив неодноразово звертався до директора з проханням про зміщення його з посади, та все марно. Основними претензіями колективу до Д. Фрідинського, крім непрофесіоналізму, є саботування роботи режисерів. Через один із таких конфліктів колектив театру втратив двох режисерів і завідувача режисерської частини (Тараса Мазура, Наталію Слепченко, Володимира Воробйова)”.
Підписанти просять народного депутата та голову Національної спілки театральних діячів розібратися в цій ситуації і сприяти вирішенню конфлікту.
Під листом підписалися:        А. Коломієць, актор 1 категорії,  С. Лозовий, актор 1 категорії,      С. Клочко, артиствокаліст вищої категорії, А. Мацкевич, артиствокаліст 1 категорії, Н. Гаєвська, директор з творчої діяльності,      К. Шамшина, актриса драми 2 категорії, В. Сова, звукорежисер,  Є. Краєвський, звукорежисер,     В. Лесик, звукорежисер, А. Власюк, начальник радіоцеху.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment