Ставаймо націоналістами

Світлана ДОРОШЕНКО,
відповідальний секретар-заступник голови Севастопольського міського об’єднання “Просвіти”

Освічені люди, просвітяни, мають бути носіями зразкової літературної української мови. Тому на засіданнях Севастопольського міського об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка постійно відбуваються заняття з культури мови.
Предметом пильної уваги севастопольських просвітян на цих заняттях є правильне слововживання. Часто буває, що людина знає значення слова приблизно і не звертається до словників та довідників. Тим, що значна частина українців задовольняється поверховим розумінням значення слів, користуються політики, які перебувають при владі. Вони або свідомо, або через низький власний освітній рівень плутають поняття: націоналізм, фашизм, нацизм і шовінізм. Своїх опонентів, налаштованих патріотично, нинішня влада називає фашистами, неонацистами. Це стало предметом обговорення на занятті з культури мови у севастопольській “Просвіті”.
Щоб обґрунтовано відстоювати свої патріотичні позиції у дискусіях, слід згадати значення слів націоналізм, фашизм, нацизм, шовінізм, опираючись на короткий виклад статті Мирона Іванківа “Не лякайте націоналізмом”, опублікованій у “Кримській світлиці” 5 липня ц.р.
У російській політиці, царській, комуністичній і сучасній, у негативному значенні щодо українців вживається слово націоналіст. Це так вплинуло на багатьох, що й сьогодні люди намагаються не показувати любові до всього українського, щоб їх не називали націоналістами.
Поняття “націоналізм” виникло під час французької революції 1789 року. Оскільки націоналізм почав впливати на європейську і світову історію сильніше, ніж ідеї лібералізму і комунізму, то їхні прихильники створили низку міфів. Найпоширеніший міф твердить: шовінізм, фашизм і нацизм як украй реакційні ідеології є різновидами націоналізму. Це використали більшовики, щоб принизити націоналістичні погляди українців, які зароджувалися у боротьбі за незалежність від Російської імперії.
Професор, доктор медичних наук Володимир Монастирський визначає сутність націоналізму так: “…це принцип надання переваги власним інтересам, що є загальнобіологічним чинником”. Націоналізм притаманний усім народам, він є категорією генетичною (це науково доведено), універсальною, вічною. Нація — це людська спільнота, яка має однаковий світогляд і яку об’єднують мова, територія, релігія, історична пам’ять, духовні цінності тощо.
Народи, нації, загарбані сусідами, формували філософію націоналізму, яка спонукала на боротьбу за визволення. Це стосується і боротьби українського народу проти російського поневолення, яка не завершилася остаточно перемогою і сьогодні.
Усі вільні нації, які мають свої національні держави у всьому і завжди дотримуються принципу надання переваги власним національним інтересам. Джерелом влади визначається корінна, титульна нація. Вільні нації мають націоналізм панування. Цей вид націоналізму є визначальним чинником високого ступеня розвитку їхньої економіки, освіти, науки, культури, духовності. Приклади — Японія, Німеччина, Франція, Англія та ін.
Нації-поневолювачі теж націоналістичні. Джерело їхньої влади — панівна титульна нація. Приклади — СРСР, Російська Федерація. Панівні нації уражені шовінізмом. Шовінізм (фр. — войовничий) — ідеологія і політика, яка проповідує винятковість панівної нації, національну ворожнечу і ненависть. Фашизм (італ. — в’язка хмизу) — італійський різновид шовінізму, запозичений німцями. Нацизм — скорочена назва німецького націонал-соціалізму, створеного Гітлером, і жодного стосунку до націоналізму не має.
Націоналізм — сутність генетично зумовлена, а шовінізм і фашизм — творіння людського розуму і притаманні націям-поневолювачам.
Росія від 1654 року знищує все українське. Методи — від військової агресії до сучасних інформаційних війн.
Згадаймо, як В. Путін представляв президента Російської Федерації Д. Медвєдєва: “Він такий же націоналіст, як і я”, тобто бути російським націоналістом почесно, а українським — украй погано.
Ворожа “п’ята колона” і нині представляє в Україні інтереси російської імперії і російського націоналізму панування. Чи ж не тому в Україні найнижчий рівень життя?
Щоб зберегти Україну, кожен українець має стати націоналістом.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment