1025-річчя Хрещення Руси-України: духовність і політика

В Україні відзначили 1025-річчя Хрещення Київської Руси. Саме тут, у давньому Києві, Великий князь Київський Володимир почав Хрещення нашої держави, що ще більше приєднало її до європейської цивілізації.
Звичайно, нинішня влада у тісній співпраці зі “сценаристами” з Кремля спробувала використати ювілей задля пропаганди в Україні путінсько-кіріловської ідеї “русского міра”. Не випадково очільники держави взяли участь в урочистостях біля пам’ятника князю Володимиру Великому саме в суботу, коли тут, по суті, відбувалася акція Московського патріархату. І все це супроводжувалося такими заходами безпеки і такими обмеженнями для простих вірян, що мало нагадувало християнське дійство. Не порівняти з відзначенням ювілею Хрещення в неділю, яке проводила Українська Православна Церква Київського Патріархату. Її предстоятель Патріарх Філарет зазначив, що Хрещення Київської Руси відбулося за півтора століття до заснування Москви.
Офіціоз влади мало кого ввів в оману. Вселенський патріарх Варфоломій, який не взяв участі у промосковському дійстві, ще раз нагадав, що не слід Москві й далі чіплятися за ідею “третього Риму”. Навряд чи когось переконало й те, що московські гості — президент Росії Путін і Патріарх Московський Кіріл подавали себе як звичайні “паломники”, що приїхали на святкування. Паломництва Кіріла до України давно вже мають пропагандистський характер. А “паломник” Путін наступного дня поспішив у Крим до свого кума і глашатая так званого “Українського вибору” Віктора Медведчука, щоб узяти участь в організованому тим круглому столі з питань європейської інтеграції. Радше сказати — антиінтеграції, бо високопоставлений кремлівський “паломник” повчав нас, українців, що без “русского міра” нам не існувати.
А Україна гідно відзначила ювілей прийняття християнства. Без чужих підказок і вказівок.

Вселенський патріарх хоче побороти розкол в українському православ’ї
Вселенський патріархат сподівається, що українському народу вдасться побороти розкол православ’я в країні. Про це йдеться в посланні Вселенського патріарха Варфоломія I до українського народу з нагоди 1025-річчя Хрещення Руси, оприлюдненому в суботу на сайті Константинопольського патріархату.
“Вселенський патріархат засмучений і стурбований розколами в православ’ї України”, — ідеться в посланні.
У ньому наголошується, що Вселенський патріархат вірить і використовує доступні церковні методи, спрямовані на подолання “розбіжностей шляхом любові і ведення діалогу” з тим, щоб побороти “руйнівний розкол”.
“Оскільки ми особисто не змогли бути присутніми, щоб розділити з вами ці урочистості, то через нашу Патріаршу делегацію ми благословляємо (…) всі зусилля місцевої Церкви, держави та українців у всьому світі, щоб ви зуміли подолати всі проблеми і досягти бажаної єдності, так необхідної всім”, — зазначає в посланні Варфоломій I.

Молебень за Хрещення Руси
На Володимирській гірці у Києві в суботу відслужили молебень з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Руси. Він тривав рівно годину. У 9:45 прохід на Володимирську гірку було закрито, міліція не пускала вірян навіть за запрошеннями.
На молебень приїхали президент України Віктор Янукович, президент Росії Володимир Путін, президент Молдови Ніколає Тімофті та президент Сербії Томіслав Ніколіч.
На Володимирській гірці були присутні 9 із 15 глав православних помісних церков: предстоятелі Александрійської церкви Феодор II, Єрусалимської церкви Феофіл III, Російської церкви Кирил, Грузинської церкви Ілія II, Сербської церкви Іриней, Болгарської церкви Неофіт, Кіпрської церкви Хризостом II; Польської православної церкви Сава, церкви Америки і Канади Тихон.
Крім того, на торжестві були присутні члени українського уряду, представники київської влади.
Водночас на Європейській площі біля готелю “Дніпро” партія “Свобода” провела мітинг проти приїзду до Києва президента Росії і патріарха Російської Православної Церкви на молебень.
На чолі мітингувальників були народні депутати Андрій Іллєнко, Ігор Мірошниченко та Юрій Сиротюк.

Філарет: учора був молебень для чиновників, а сьогодні — для народу
Молебень на Володимирській гірці під егідою УПЦ КП в неділю був проведений для людей, а в суботу під егідою УПЦ МП — для чиновників.
Таку думку висловив глава УПЦ Київського Патріархату Філарет, виступаючи перед присутніми на Володимирській гірці в Києві в неділю.
“Учора на цьому місці було звершено молебень Московського Патріархату для вельмишановних державних діячів і чиновників, а сьогодні Київський Патріархат звершив молебень для українського народу”, — сказав він.
Предстоятель УПЦ КП вчергове висловив упевненість, що “не за горами той час, коли українські православні церкви зможуть об’єднатися в єдину помісну церкву”.
Філарет нагадав, що президент Віктор Янукович на зустрічі з предстоятелями українських церков закликав українських православних до єдності. “Дуже важливо, що держава закликає церкви до об’єднання. Президент також підкреслив, що не допустить втручання іноземних сил у внутрішні справи держави і церкви, і ми дуже вдячні йому за підтримку”, — сказав глава УПЦ КП.
І підкреслив, що об’єднання церков залежить не від держави, а від самих церков. “Якщо ми об’єднаємося, держава нам допоможе, але сама держава нас об’єднати не може”, — вважає Філарет. Він закликав молитися за те, щоб Україна стала членом Євросоюзу, як свого часу князь Володимир Великий зробив Київську Русь частиною Європи.
Вищі церковні ієрархи УПЦ КП були без охорони. На запитання, чому немає охорони, Патріарх Філарет відповів: “Я все життя ходжу без охорони. Я покладаюся на Бога, а не на охорону. Це перше. І друге. Ми йдемо до людей чи уникаємо їх? Хіба нас можна від людей охороняти? Мені охорона не потрібна”.
Прес-служба київської міліції повідомила, що хресна хода від Володимирського собору до пам’ятника князю Володимиру в неділю пройшла без порушень громадського порядку. У ній узяли участь близько 3000 громадян. Охорону в місці збору учасників ходи, а також протягом всього слідування колони до пам’ятника князю Володимиру і на прилеглій території забезпечували 30 столичних правоохоронців.

Prawda.com.ua

Related posts

Leave a Comment