Із нагоди 200-ліття Кобзаря

У Львові 23—24 серпня відбуватиметься Міжнародний Конгрес “Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній співпраці: “…землякам моїм в Україні і не в Україні…” з нагоди 200-ліття Тараса Шевченка. Місце проведення — Національний університет “Львівська політехніка” головний корпус, вул. С. Бандери, 12. До участі в Конгресі зголосилося понад 400 представників із 30 країн світу й усіх областей України. Ініціатор заходу — Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету “Львівська політехніка”.

Ігор Галущак,
Львів

“Шевченкові національні формули-настанови, формули-сподівання, формули-застереження — це адресовані нам, його нащадкам, заповіти для утвердження української нації, консолідації світового українства, побудови української держави, збереження і плекання української національної ідентичності. Прорвавши заслону століть, вони прийшли до нас сьогоднішніх, щоб знайти відгук у нашій думці й нашому чині. Слово Тараса вже майже дві сотні літ на сторожі нашого українського буття i вистражданої незалежності як велика правда, як пересторога, як любов. Конгрес — ще одна нагода для осмислення наших кроків і пошуку нових шляхів до омріяної поетом єдності земляків “…в Україні і не в Україні”, — наголошує Ірина Ключковська, директор МІОКу та голова Організаційного комітету Конгресу.
Участь у Конгресі візьмуть визначні діячі Світового Українства: Євген Чолій, Президент Світового Конгресу Українців; Яро­слава Хортяні, Голова Європейського Союзу Українців; а також Валерій Чалий, заступник Генерального директора Центру Разумкова, заступник міністра закордонних справ України (2009—2010 рр.); Євген Сверстюк, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка та ін.
Основні заходи у межах Конгресу — дві конференції: IV Міжнародна науково-практична конференція “Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: “…землякам моїм в Україні і не в Україні…” та ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Тарас Шевченко та кобзарство” та низка різножанрових заходів — презентації відеопроектів, книг та інструментів, покази фільмів української діаспори, численні виставки українських дизайнерів, зокрема Роксолани Богуцької, митців із сучасною інтерпретацією Шевченкіани, виставки, присвячені Голодомору (повна програма Конгресу на сайті: www.miok.lviv.ua).

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment