«День пам’яті жертв тоталітарних режимів»

23 серпня 2013 року українська громадськість вшановувала пам’ять жертв тоталітарних режимів. Вшанували пам’ять жертв тоталітарних режимів і в Народному русі України за участю громадськості, шістдесятників, представників іноземних дипломатичних установ в Україні, таких, як посольства Латвії, Грузії, Росії.

Ведучий заходу — заступник голови Народного руху України Віктор Лабазов звернув увагу присутніх на резолюцію Європарламенту від 2 квітня 2009 року про Європейську свідомість і тоталітаризм, яка спонукає українців спільно з демократичною Європою вшановувати пам’ять жертв тоталітарних та авторитарних режимів і нагадує українцям про потребу правдиво писати історію.
На заході була надана довідка про злочини тоталітаризму та його ідеологічне підґрунтя. Наголошено на тому, що виконавці комуністичних злочинів керувались у своїх діях ідеологією марксизму, яка є основою злочинів тоталітарних режимів у ХХ столітті. Наведено жахливі цифри людських втрат, які стали жертвами комунізму й націонал-соціалізму, — це 115 млн осіб у всьому світі. З них Україна втратила близько 18 млн.
Учасники заходу запалили свічки й ушанували пам’ять жертв тоталітарних режимів хвилиною мовчання.
По завершенні вшанування колишні радянські дисиденти — шістдесятники — згадували часи політичних репресій, які вони пережили. Серед дисидентів були: Раїса Руденко, Олесь Сергієнко, Василь Овсієнко.
Після цього до слова запросили Надзвичайного і повноважного Посла Латвії в Україні Аргіту Даудзе, яка подякувала за запрошення і поінформувала присутніх, що три керівники балтійських держав Латвії, Литви й Естонії зустрілись для вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів і підготували спільну декларацію, у якій зазначено, що репресії та політичний терор, масові розстріли й інші жахіття почалися у цих країнах після підписання пакту Молотова—Ріббентропа. Після окупації балтійських країн майже кожну родину репресували чи знищили. Посол зазначила, що балтійські країни перемогли тоталітаризм тому, що народи Балтії були єдиними у своїх прагненнях волі й демократії.
Учасники Круглого столу (тема: “Від тоталітаризму до демократії через переусвідомлення”) обговорили наслідки панування тоталітарних режимів в Україні та шляхів подолання проблем, пов’язаних із тоталітаризмом.
Учасники Круглого столу закликали європейські країни не послаблювати уваги до теми тоталітаризму. Комуністичні злочини, комуністична ідеологія, яка спричинила багатомільйонні жертви у світі, а також натхненники злочинів та їхні виконавці, творці злочинної комуністичної системи мають бути засуджені міжнародним судом. Лише такий крок зупинить відродження комуністичного тоталітаризму й подальші втрати людства.

Прес-служба НРУ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment