Парад вишиванок відзначив своє п’ятиріччя

dsc_43-1Це вже традиція — відзначати День Незалежності парадом вишиванок. Уже вп’яте, без робленого пафосу понад п’ять тисяч людей з’їхалися з усіх українських земель до столиці. Від Мистецького Арсеналу до Майдану Незалежності пройшла колона учасників у національних строях. І серед кількох тисяч вишиванок не було й двох однакових: усі вони з великою любов’ю вишиті руками майстринь.
На возах, запряжених квадроциклами містом провезли дивоптахів, розписаних народними узорами, що притаманні різним областям України.
Полтавці порадували виступом гурту “Живі барабани”, що звеселяли всіх навкруги й додавали ритму.
Суми представили етнічний боді-арт — учасниці параду розмалювали свої тіла візерунками традиційного глиняного розпису.
Делегації були навіть від окремих сіл, як-от Підгірці, що на Київщині. Свого птаха селяни розмалювали трипільськими орнаментами.
Приїхали на парад люди не лише з усіх областей України, а й навіть із-за кордону. Із невеличкого містечка Даугавпілсу у Латвії до нас завітало українське товариство “Мрія”, керівниця якого Надія Стаховська, що народилася у Дніпропетровській області в місті Верхньодніпровськ, приїхала до Києва з делегацією з різних міст Латвії. Гості, й українці, й латиші вдягнули вишиванки, були серед тих вишиванок і раритетні — одна з льону, матусина, 1939 року, інша — конопляна, що її виткала, пошила й вишила бабуся пані Надії, а її чоловік, вперше за 30 років їх подружнього життя, вдягнув на свято вишиту нею сорочку. Свого диво-птаха латиські художники прикрасили латвійськими орнаментами, що дуже схожі на українські.
Учасники Фестивалю взяли участь у наступних конкурсах:
Видовищний конкурс “Диво-птах”; дитячий конкурс української пісні (виконаної акапельно); конкурс на кращу чоловічу, жіночу та дитячу вишиванки; конкурс “Найчисельніша делегація”; урочистий конкурс “Презентаційна хода рідного міста”.
Перемогу та 75 тисяч гривень у номінації “Найкращий “Диво-птах” “Параду вишиванок-2013” виборола Вінниччина. Птах із Кіровоградщини здобув перемогу в номінації “Креативного розпису” та подарував своєму місту призові 25 тисяч гривень! У номінації “Презентація рідного міста” перемогу та 75 тисяч гривень здобув Івано-Франківськ. Найчисельнішою виявилася делегація із Слов’янська Донецької області. Вони й отримали 50 тисяч гривень і головний кубок “Параду вишиванок — 2013”.
Україна була, є та буде унікальною країною, багатою на традиції — це ще раз підтвердило справді народне святкування Дня Незалежності.

Світлана Бадера
Фото
Олександра ЛИТВИНЕНКА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment