Звернення ініціативної групи «Музей Івана Миколайчука»

У кожного народу є кіноактори, які уособлюють його характер, його душу і помисли, представляють цей народ у світі. Серед таких митців — італійка Анна Маньяні, француз Жан Габен, росіянин Василь Шукшин та багато інших. Україна також щедра на акторські таланти, і, нітрохи не применшуючи їхню роль, можна сказати, що для українців таким особливим актором є Іван Миколайчук. У нашій пам’яті його ім’я нерозривне з образами поета і пророка Тараса Шевченка, гуцула Івана Палійчука, нездоланного козака Василя і сільського мудреця Фабіяна — всі вони належать до кращих екранних здобутків ХХ століття. Іван Миколайчук в умовах переслідування став носієм етнічних символів і кодів нашого народу в наймасовішому мистецтві кіно, зумів надати українським фільмам національного обличчя. Спадок геніального актора, сценариста, режисера з часом набуває все більшого значення, враховуючи, що кіно зберегло його творчість для нащадків. До того ж він був упорядником музики до фільмів, володіючи літературним словом, написав 11 сценаріїв.
І хоча для вшанування його пам’яті зроблено чимало (в Києві засновано премію його імені, у Чернівцях названо його іменем вулицю, у Чорториї діє Меморіальна хатамузей, видано монографію і буклет про нього, книгу його сценаріїв і подарунковий фотоальбом, випущено на DVD відреставровані фільми за його участю), все ж ми залишаємося в боргу перед цим митцем і світлою особистістю.
До 75річчя з дня його народження, яке відзначатиметься 15 червня 2016 року, необхідно виконати найнеобхідніше, що допомогло б молодому поколінню пізнавати його творчі надбання.
1. Надати Меморіальній хатімузею в Чорториї державний статус.
2. Розширити Меморіальну хатумузей за рахунок створення експозиційного та переглядового залів, для чого спорудити окремий будинок. Це сприятиме висвітленню життя і творчості Івана Миколайчука і стане привабливим туристичним об’єктом.
3. Випустити додатковий наклад фільмів за його участю на DVD для реалізації під час святкування урочистостей у Києві, Чернівцях і Чорториї.
4. Провести наукову конференцію, присвячену творчості Івана Миколайчука, і видати книгу спогадів про нього.
5. Провести урочистий вечір пам’яті з нагоди 75річчя Івана Миколайчука у Чернівцях і Києві.
Виконати це повинна не тільки держава в особі Міністерства культури. До цих заходів має долучитися і широка громадськість.
Ініціативна група звертається до співгромадян з ідеєю підтримати спорудження музею Івана Миколайчука в Чорториї.
Національний університет “КиєвоМогилянська академія” бере спорудження Музею під свій патронат, а Міжнародний благодійний фонд відродження КиєвоМогилянської академії надає спецрахунок для накопичення коштів.
Кожен, хто любить творчість Івана Миколайчука і шанує його пам’ять, може перерахувати кошти на спорудження Музею.
Отримувач: Міжнародний благодійний фонд відродження КиєвоМогилянської академії
Код ЄДРПОУ: 20072119
Р/р: 26001032
Банк: АТ: “Піреус банк МКБ” МФО 300658
Призначення: Музей Миколайчука

Ініціативна група:
В’ячеслав Брюховецький, почесний Президент НаУКМА, Герой України; Іван Дзюба, академік НАНУ, Герой України; Іван Драч, поет, кіносценарист, Герой України; Марія Миколайчук, народна артистка України; Валентина Ковальська, народна артистка України; Роман Балаян, кінорежисер, народний артист України; Михайло Грицюк, директор Меморіальної хатимузею І. Миколайчука; Любомир Пиріг, академік НАНУ; Ярослав Яцків, академік НАНУ; Мирослав Попович, академік НАНУ, директор Інституту філософії НАНУ; Федір Стригун, художній керівник Львівського національного театру ім. М. Заньковецької, народний артист України; Януш  Газда, кінокритик, Польща; Григорій Гладій, кіноактор, режисер, Канада; Анатолій Волков, професор, доктор філологічних наук; Лариса Вандюк, архітектор, доцент Чернівецького національного університету; Богдан Козак, актор, народний артист України; Олександр Горобець, редактор журналу “Міжнародний туризм”; Олександра Губчин, громадський діяч; Василь Бойчук, координатор Громадської ради в Чернівецькій області

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment