Відкрився новий сезон — політичний

У вівторок, 3 вересня, відбулося урочисте відкриття третьої сесії Верховної Ради України сьомого скликання, у роботі якої взяли участь лише 385 народних депутатів. У церемонії відкриття взяв участь президент України В. Янукович, а також прем’єр-міністр України М. Азаров і члени уряду, керівники судової гілки влади й голови облрад. Серед нечисленних гостей були представники моніторингової місії Європарламенту Олександр Кваснєвський і Патрік Кокс, глави дипломатичних представництв іноземних держав.

Головна подія відкриття — виступ Президента, який із перших слів охарактеризував роботу попередньої сесії ВР як час втрачених можливостей, і закликав депутатів порозумітися між собою задля вирішення двох найважливіших стратегічних завдань, що стоять перед Україною: просування у європейському напрямі та прискорення соціальноекономічних реформ. Їхня реалізація, на наш погляд, мусила б суттєво змінити ситуацію в економіці країни, підвищити соціальні стандарти, покласти край прогнилій і корумпованій судовій системі, органів прокуратури і міліції.
Глава держави розповів про економічні здобутки: невпинне падіння цін, суттєве зростання упродовж останніх 3 років зарплат (на 60 %), пенсій (більш ніж на 40 %). Але він жодним словом не обмовився про те, чому пересічні громадяни України так і не відчули цього “покращення” не тільки “сьогодні”.
Не забув й про не менш важливі галузі: соціальну й гуманітарну. Гарант запевнив, що влада і тут розгортає фундаментальні реформи. Слід, напевно, так розуміти, що “Закон про засади державної мовної політики”, ухвалений парламентською більшістю з числа регіоналів і комуністів, то лише початок великої роботи в цій галузі.
Щодо ситуації в економіці, то президент заявив про необхідність якісно нової ролі держави, тобто нинішньої влади, в управлінні економічними процесами: “Хочу особливо наголосити: завдання уряду в ринковій економіці вичерпуються лише збиранням податків і перерозподілом коштів. Потрібно вибудовувати умови для розвитку бізнесу, сприятливий інвестиційний клімат, впроваджувати фінансові інструменти зростання, зокрема й на регіональному рівні, допомагати експортерам виходити на нові ринки”.
На завершення В. Янукович згадав відомі слова прем’єрміністра Великобританії Уїнстона Черчілля про те, що “політики дбають про майбутні вибори, а державні діячі — про майбутні покоління”. Що ж, розвиток подій уже найближчим часом в Україні покаже справедливість слів британського політика достатньо чітко. Як і те, на чию користь чи державу працює та чи та політична сила, той чи той представник влади…
Продовжуючи роботу, парламент ухвалив рішення про проведення 23 жовтня цього року слухань на тему “Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення”.

Вл. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment