За європейський вибір

dsc05745Петро АНТОНЕНКО

Гарячий початок осіннього політичного сезону зумовлений тим, що вже в перші тижні роботи третьої сесії Верховної Ради України нашому парламенту треба ухвалити низку законів, необхідних для підписання в листопаді на саміті у Вільнюсі Угоди про асоціацію України та Євросоюзу. 2 вересня біля стін парламенту під час засідання погоджувальної ради відбулася акція “Євронаступ на бездіяльність політиків”. У ній взяли участь близько тисячі громадських активістів із Києва та областей. Акцію організували постійно діючий Національний круглий стіл “Порозуміння заради європейського майбутнього”, громадське об’єднання “Праві” та інші позапартійні об’єднання і організації. Акцентували на якнайширшому залученні громадського сектору до того, аби змусити наш політикум кардинально визначитися щодо європейського курсу України.
“СП” звернулося до учасників і організаторів заходу із запитанням: “Що спонукало Вас узяти участь у цій акції?” Ось їхні відповіді.
Володимир ОГРИЗКО, міністр закордонних справ України у 2007—2009 роках:
— Нині ми на вирішальному етапі нашого історичного розвитку. Я б його порівняв із тим, що ми переживали 1991 року, коли Україна ставала незалежною. І сьогодні, як ніколи, і провладні, і опозиційні сили в парламенті повинні об’єднатися, щоб протягом найближчих тижнів ухвалити необхідні євроінтеграційні закони. Інакше ризикуємо залишитися у новому Радянському Союзі, до чого нас активно закликає Москва. Тому ця акція спрямована на те, щоб сказати нашим законодавцям: або вони ухвалюють євроінтеграційні закони, або ідуть у районні ради вчитися державної політики.
І друге — нам потрібно закликати і політиків, і громадськість поставити заслін московському наступу. Бо те, що сьогодні відбувається, можемо називати будьякою війною — і економічною, і дипломатичною, й ідеологічною. Тож мусимо згуртувати людей, щоб сказати чітко і ясно: “Московським зазіханням — ні!” Хотілося б, аби голос громадськості став додатковим стимулом для парламентарів, і за ті закони всетаки проголосували.
Остап КРИВДИК, політолог, громадський активіст:
— Зараз історичний момент для України. Ми можемо підписати цю Угоду про асоціацію, а можемо провалити. Європейські структури налаштовані на підписання. Зараз усе залежить від України і від українців. Ми виконуємо свій громадянський обов’язок, змушуючи народних депутатів виконати те, що вони обіцяли у своїх передвиборних програмах.
Костянтин МАТВІЄНКО, політолог:
— Ми побачили позицію Росії щодо подій у Сирії і розуміємо, що РФ перетворює себе на імперію зла, прагне протиставити себе всьому світові, не маючи при цьому потуг СРСР. Єдиною її потугою є, до речі, Україна. Адже без нашої держави РФ не буде великою і чи буде вона взагалі? На жаль, в українському політикумі дуже великий вплив російських інтересів, відтак можливі спроби зірвати підписання цієї угоди завдяки діяльності п’ятої колони, передовсім комуністів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment