Таки заплачуть батько з сином!

nhgosqjumeu_2
Учасники_презентац__книги_Сат-Ока_в_Луганску

Ігор ГАЛУЩАК
Фото Мар’яни ЮРКІВ,
Львів

“Вирій” — міжнародний науково-пошуковий та освітній табір-експедиція, основне завдання якого — проведення комплексу заходів із відновлення і збереження пам’яток матеріальної культури на етнічних українських землях поза межами сучасної території України. Починаючи з 2008 року, “Вирій” став щорічним і відбувається влітку у формі стаціонарного тижневого табору. Сьогодні у рамках табору відновлено український цвинтар у с. Жуків і розпочато роботи на цвинтарях у с. Подемщина та с. Князі.
Організатори “Вирію” — Фундація громадських ініціатив “Вирій”, яка об’єднує активістів громадських молодіжних організацій та студентівреставраторів із НУ “Львівська політехніка”. Серед партнерів — ПластНСОУ, ЛММГО “Пластове товариство “Ватага Бурлаків”, ЛОО “Лемківщина”, ЛОМГО “Молода Лемківщина”, ОУМ Спадщина, ГО “Закерзоння” (Канада), Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація.
“Вирій—2013” розпочався у Львові з відвідин поховань відомих уродженців Закерзоння на Янівському цвинтарі. Згодом, після перетину кордону, першою зупинкою у Польщі була могилапантеон Михайла Вербицького у с. Млини, де вирійчани віддали шану автору музики національного гімну України. Протягом першого тижня перебування на історичних українських теренах експедиція продовжила відновлювальні роботи на українському цвинтарі у с. Любича Князі (історична назва Князі), які розпочали минулого року. За підсумками роботи відбулася інвентаризація, накреслили план та опис цвинтаря, відновили понад 10 хрестів. Сформували цифрову базу даних, яка потребує опрацювання. Паралельно провели роботи на руїнах церкви св. Параскевії у Князях, завершили обміри, склали акт технічного стану руїн, упорядкували територію ізсередини та довкола храму.
За підсумками стаціонарної частини експедиції біля відновленого цвинтаря та руїн церкви волонтери встановили інформаційні вказівники трьома мовами — українською, польською та англійською — про історію села та храму.
У завершальній частині учасники “Вирію—2013” побували з екскурсією у Холмі, де відбувається українськопольська археологічна експедиція на Холмському пагорбі. Вирійчани відвідали чотири церкви Закерзоння, які нещодавно потрапили до світової спадщини ЮНЕСКО — у Хотинці, Радружі, Туринську, Квятоні. Побували з екскурсіями у Музеїсадибі родини Антоничів у Бортятині (Україна), Музеї бойківської культури у Мичкові (Польща), Музеї лемківської культури у Зиндрановій (Польща), Музеї української культури у Свиднику (Словаччина), Музеї малярства у Лосє (Польща). Завітали й у Старе Брусно, яке було центром Бруснівської школи каменярства.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment