Україна — Кубань

Члени Кубанського земляцтва в Україні урочисто відзначили 221-річчя переселення запорозьких козаків на землі Кубані й початок освоєння українцями нових земель на сході Європи. Спочатку відбулись урочисті збори громади у приміщенні УВКР. Один з ініціаторів відродження українського козацтва Євген Петренко прозвітував про цьогорічну поїздку делегації земляцтва на Кубань та встановлення тісних контактів між містами України з однойменними станицями в Кубанському краї. З нагоди свята нещодавно обраний голова товариства Іван Петренко вручив найактивнішим членам товариства подарунки: науковий збірник “Кубань-Україна”. Згодом велика делегація земляцтва рушила в парк Шевченка, де поклали квіти до підніжжя великому Кобзарю. На мітингу виступив Євген Петренко з промовою про історію заселення запорожцями земель Кубані та подальшу долю їхніх нащадків у наступні два століття. Під час мітингу до громади також звернулися голова та секретар земляцтва, представники громадських організацій, які наголосили на тому, що на Кубані живуть наші брати й сестри, яких доля закинула за межі рідної України і наш святий обов’язок пам’ятати, що одна з гілок українського дерева й роду козацького знаходиться на Кубані, яку потрібно плекати та оберігати. У мистецькій частині взяли участь кобзарі Тарас Силенко і Данило Мельник, творчі колективи “Соколи”, “Чумаки” та хор “Вольниця”, що виконали для присутніх козацькі думи і народні пісні.
Голова Кубанського земляцтва у Києві Іван Петренко відповів на запитання кореспондентів низки видань.
— Яка мета вашого об’єднання?
— Основне завдання Кубанського земляцтва — збереження пам’яті про історію, звичаї та культуру такого унікального європейського явища, як Запорізьке козацтво і зокрема та його гілка, яка через історичні обставини переселилася на землі Кубані.
— Чи ставите перед собою якісь політичні цілі?
— Кубанське земляцтво у Києві — громадська, а не політична організація. Ми дотримуємося статутних норм і програмних цілей. Основне завдання членів нашого об’єднання — відновлення історичної пам’яті в нащадків козаків Кубані, встановлення тісних культурних, освітніх і людських стосунків між містами й містечками України з однойменними станицями на Кубані, де мешкають нині нащадки вихідців із цих місць.
— Деякі радикальні політичні організації порушують питання про приєднання Кубані до України. Ваше ставлення щодо цього?
— Україна як держава підписала й ратифікувала Гельсінкські угоди про непорушність післявоєнних кордонів у Європі. Тому будьякі територіальні претензії України до Російської Федерації і навпаки не мають жодних підстав. Угода про російськоукраїнський кордон, ратифікована нашими державами, теж не дає можливостей порушувати таке питання. Ми діємо і діятимемо в рамках Російськоукраїнського договору про дружбу і співпрацю, який дає широкі можливості для розвитку культурних, освітніх та економічних зв’язків між регіонами України й Росії.

Спілкувався Георгій ЛУК’ЯНЧУК

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment