Чуття єдиної родини

У Коблевому відбувся сьомий Міжнародний фестиваль “Чуття єдиної родини”, організований обласним відділенням товариства “Україна-Світ”. У ньому брали участь митці з Білорусі — хор “Хвиля”, який входить до складу культурно-освітнього товариства “Дніпро”, що у Могильові, ансамбль “Україна” з Торонто, що у Канаді, артисти Миколаївської обласної філармонії, народний хор “Червоняночка” Матвіївського будинку культури.

Віра МАРУЩАК,
член президії Миколаївського відділення товариства “Україна-Світ”

Першими на запрошення відгукнулися наші сусіди — мешканці міста-побратима Миколаєва — Могильова республіки Білорусь. Саме там 2002 року було відкрито культурно-просвітницьке об’єднання українців “Дніпро”, яке очолює Геннадій Іванович Гузій.
— На Могильовщині мешкає 13 тисяч українців, які зберігають українські традиції. Вони беруть активну участь у житті міста, святкують українські Різдво, Великдень, День незалежності, День Конституції. Особливе свято для членів об’єднання — відзначення Шевченківських днів. Завдяки українцям у Могильові стоїть пам’ятник великому Кобзарю. Порушується питання про те, щоб біля нього розбити великий сквер, посадити дерева,  дати йому ім’я Тараса Шевченка. А також перейменувати транспортну зупинку на “Сквер Шевченка”, — розповідає голова об’єднання Геннадій Гузій.
Українці висадили у Могильові понад 8 тисяч дерев. Відбуваються дні української культури, виставки вишиванок, фотовиставки, працює недільна школа для тих, хто хоче знати українську мову та літературу. При об’єднанні “Дніпро” є хор “Хвиля”, який очолює Алла Григорівна Стороженко. Колектив відомий у рідному місті та за його межами, жодне зі свят не обходиться без участі голосистих артистів. Понад 10 пісень зі свого репертуару привезли на фестиваль “Чуття єдиної родини”. За плідну роботу об’єднання “Дніпро” нагороджено орденом “За заслуги” третього ступеня.
А на базі “Міленіуму” відбувся великий галаконцерт за участю миколаївських артистів і гостей із Білорусі та Канади. Порадував танцювальний ансамбль “Україна” із Торонто. Програма колективу цілісна, цікава. А створюють її засновники школи мистецтв подружжя Леся та Валерій Мовчан. Валерій — заслужений діяч культури України. Колектив виступив у Києві, Коблевому, взяв участь у Світовому конгресі українців у Львові, а також у Туреччині, де відбувалися Дні української культури в Анталії. З танцюристами можна було поспілкуватися українською, бо там, у далекому Торонто, дбають про збереження української мови. У місті діють 5 українських шкіл, працюють недільні школи, відбуваються свята, виставки, концерти. Лише у школі, заснованій ще 1998 року подружжям Мовчан, навчаються сьогодні до 300 дітей і молоді від 4 до 25 років.
Галаконцерт був яскравим і насиченим, об’єднав артистів і глядачів.
Учасників фестивалю огорнули своєю увагою члени обласного товариства “УкраїнаСвіт”, директор фестивалю Марина Сафронова, член президії Віра Марущак, волонтери Вікторія Ткаченко та Марія Мороз, які організували для гостей екскурсії по Миколаєву, зустріч із членом Національної спілки майстрів народного мистецтва Олександрою Скляровою, яка провела майстеркласи з виготовлення ляльокмотанок, а також із Володимиром Приходьком, який показав, як робляться пасхальні яйця з дерева.
Організатори фестивалю отримали велику підтримку від голови Коблевської сільської ради Володимира Михайловича Паніча.

Related posts

Leave a Comment